امام خمینی (ره) والله اسلام تمامش سیاست است؛ ***** مقام معظم رهبری: به گفتار امام و کردار امام اهتمام بورزید ***** امام خمینی(ره): ان شاء الله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد 1367/4/29 ***** امام خمینی(رحمة الله علیه) : حکومت آل سعود، این وهابیهای پست بیخبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند 1366/5/12***** امام خمینی (ره) شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است ***** امام خمینی (ره): ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم ***** امام خمینی(ره) ”من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید، علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید.„ ***** حُسنُ الخلاقِ یُدِّرُ الرزاقَ وَ یونِسَ الرِّفاقَ؛ خوش اخلاقى روزى ها را زیاد مى کند و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد. «نهج الفصاحه، ح 781»***** امام خمینی(س) علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند .هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق ***** بايد مسائل اسلامي حل بشود در اينجا و پياده بشود. بايد مستضعفين را حمايت بكنند، بايد مستضعفين تقويت بشوند حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحیفه امام – جلد 6 – صفحه 461 ***** اهمیّت فضای مجازی به انداره ی انقلاب اسلامی است "مقام معظم رهبری" ***** آن کسی قلمش قلم انسانی است که از روی انصاف بنویسد. امام خمینی (ره) ***** همان طوري که در سابق عمل مي‌شد، روضه‌خواني بشود، مرثيه گفته بشود، شعر و نثر در فضايل اهل بيت و در مصائب آنها گفته بشود. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام – جلد 15 – ص 332 ***** نگذاريد پيشكسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود به فراموشي سپرده شوند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** من در ميان شما باشم و يا نباشم، به همه شما وصيت و سفارش مي‌کنم که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره‌هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است که متأسفانه با سياست‌هاي غلط حاکمان دست‌نشانده به خاک مذلت نشسته‌اند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 80 ***** پيغمبر اسلام تمام عمرش در امور سياسي بود، تمام عمرش را صرف كرد در سياست اسلامي، و حكومت اسلامي تشكيل داد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 15، ص 11 ***** امام به همه فهماند که انسان کامل شدن، علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. مقام معظم رهبری ***** راه ما راه امام خمینی است و در این راه با همه قدرت و قاطعیت خود حرکت خواهیم کرد. مقام معظم رهبری


 

 

 

تاريخ انتشار: 16 خرداد 1403 ساعت 23:13:32
یادداشتی از: حجت الاسلام محمد رضا یوسفی شیخ رباط
انتخابات و ساختار ناکارآمد

بـا وجــود اینکه امــروزه در بســیاری از کشــورها انتخابات برگــزار می شــود، امــا کارکــرد انتخابات در همه جهان یکسان نیســت.

شرق: صرف نظــر از انتخابات مضحک کره شمالی و عراق دوره صدام، انتخابات در کشــورهای در حال توســعه ماننــد ایران با مشکالات جدی مواجه است. در واقع انتخابات به شــکل امروزین آن، از دستاوردهای دنیای جدید اســت. از این رو نمادی از پذیرش قواعد تجربه شده جهانی و کســب اعتبار جهانی محسوب می شــود.

به عبارت دیگــر، انتخابات بــه نمادی از حکومت مبتنی بر آرای مردم تبدیل شــده است. اما کارکردها متفاوت اســت. در کشورهای توسعه یافته کنونی، هدف محدودکردن و نظارت پذیرکردن قدرت با مکانیسم های قانونی و نهادهای مدنی است. بر این اساس، احزاب به عنوان تشکل های سیاسی که افکار سیاسی جامعه را به طور نسبی نمایندگی می کنند و با توجه به توان تخصصی، مدیریت جامعه را برعهده می گیرند، به هنگام شکست در انتخابات، دولت سایه برای نظارت بر عملکرد دولت تشکیل خواهند داد.

نهادهای مدنی و صنفی نیز عامل دیگری اســت که موجب قاعده مندشدن و نظارت پذیرشدن سیاست می شود. عنصر بســیار مهم دیگر، رســانه های آزاد و رقابتی اســت که مقامات را زیــر ذره بین قرار داده، شــفافیت را به جامعه تقدیــم می کند و همچنین با تحلیل های خود، به ارتقای آگاهی های عمومی کمک می کند. پس از احزاب مســتقل و قوی که برایندی از رویکردهای سیاسی جامعه است،

نهادهای مدنی و صنفی و در نهایت رسانه های آزاد، نوبت به انتخابات رقابتی می رسد. انتخاباتی که شرایط کاندیداها اندک، قابل سنجش و به دور از شــرایط کیفی کشدار بوده تــا امکان هــر گونه اعمــال ســلیقه ای از آن زدوده شــود.

بنا بر این دیدگاه، انتخابات یک حلقه از فرایند مردم ســالاری خواهد بود و تنها در این شرایط است که امکان تحدید قدرت و به دنبال آن کارآمدی نظام وجود دارد. از این روست که انتخابات در گروهی از کشورها از حالت نماد مردم ســالاری فاصله می گیرد.

در کشــوری که احزاب مستقل با انــواع محدودیت هــا روبه رو هستند و پیوســتن به آنها برای آحاد مردم، محرومیت زاســت، هرگونه فعالیت مدنی و صنفی با نــگاه امنیتی رصد می شــود و همچنین صداوســیما به عنوان بزرگ ترین رســانه انحصاری است و در نهایت اینکه فیلترهای انتخاباتی نیز کــه بــرای کاندیداها عمــل می کننــد، گاه بنابر مصلحتی مانند دو انتخابات پیشــین، ســخت گیرانه و گاه بنابر مصلحتی کمتر ســخت گیرانه می شــوند. از این روســت که انتخابات نتوانســته است کارکرد مناسب خود را داشته باشــد.

نتیجه چنین فرایندی، پیدایش دولت های فاقد برنامــه و با درجه ای باال از پوپولیسم بوده است. در انتخاباتی که منجر به دولت ســیزدهم شد، وعده داده شــد که نرخ تورم در سال اول نصف شــده و به ۱۸ درصد برسد، در سال ۱۴۰۳ نرخ تورم تک رقمی شــود، سالی یک میلیون مسکن ســاخته شــود، به جای گشت ارشــاد در خیابان ها، گشــت ارشــاد مدیران راه بیفتد و با وجود تحریم ها، زندگی مردم بهبود یابد.

ادعای پشــتوانه مســتندات هفت هزار صفحه ای شد که تاکنون به رؤیت نرسیده است. کســانی در دولت سیزدهم قرار داده شدند که قول داده بودند با سرمایه اندک اشتغال زایی کنند، در دو روز بورس را ســامان دهند، نرخ ارز را با چند صد میلیون دلار کاهش دهنــد و... اما هیچ کدام نه تنها رخ نداد که بورس وضعیت اسفناکی پیدا کرده، نرخ ارز بیــش از ۱۶۰ درصد افزایش یافته، بخش حقیقی اقتصاد منهای نفت رشــد بســیار محدودی داشته، فضای مجازی محدودتر از گذشته شده، نارضایتی ها افزایش یافته و حتی دستاورد خالص سازی نیز دچار چالش شــده اســت.

اینها نشان می دهد که انتخابات به واقع بدون پشــتوانه های یادشــده، نمی توانــد کارآمد باشــد و به شایسته سالاری، کارآمدی بینجامد.

  تعداد بازديدها: 68


 
نظرات خوانندگان:
 

نظرات حاوي توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمي‌شود.

نام:
پست الکترونيک:
متن پيام:


 
آخرين اخبار و مطالب 
یادداشتی از: جعفر محمدی
1،200،000،000 تومان از جیب هر خانواده ایرانی برداشته اند ؛ درباره حرف پزشکیان که گفت "کشته های تحریم فقرا هستند" و کاندیداهای اصولگرا که گفتند مشکل ما تحریم نیست!
آیت الله ایازی: رئیس‌جمهور باید کسی باشد که بتواند تعامل مناسب را با سایر قوا داشته باشد/ اگر شرایط برای حضور عادلانه فراهم است، تردید کردن و شرکت نکردن‌ کمک به حل مشکلات جامعه نمی‌کند
افزایش ۱.۹ درصدی تورم معدن در اردیبهشت ماه / رکود در بازار سنگ و رونق در فلزات
اطلاعیه دفتر مقام معظم رهبری درباره برخی نقل قول‌های غیر مستند از رهبر انقلاب و مسئولان دفتر ایشان
نامه دفتر روحانی به رئیس صداوسیما: چند نفر از کاندیداها مناظره اول را تبدیل به جلسه اتهام‌زنی به دولت‌های یازدهم و دوازدهم کرده‌اند/ امید است صداوسیما برخلاف رویه سابق خود، مطابق قانون، به روحانی یا نماینده او، امکان پاسخ به شبهات و تهمت‌های متعدد را فراهم کند
کیهان خطاب به نامزدهای اصولگرا: مبادا هوای نفس باعث شود کنار نروید و اتفاق سال۹۲ تکرار شود
اذعان روزنامه دولت: این روزها نقد دولت رئیسی خط قرمز است/ مناظره اول کسالت آور بود
ارتش رژیم صهیونیستی از تصویب نقشه عملیات حمله به لبنان خبر داد
محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا:
محمد مهاجری: یکی از کاندیداها یواشکی موبایل خود را به مناظره برده بود و تقلب می گرفت!
یادداشتی از: آقای حاج حسن وفایی
اظهارات آشفته ی اقتصادی
زیاده عرضی نیست!
این 4 نفر اپوزیسیون دولت رئیسی بودند و خبر نداشتیم؟!
درباره حمله ناشیانه زاکانی به پزشکیان
بازگشت به تورم 9 درصد و دلار 3600 تومانی: کابوس یا رویا؟!
آیا مردم بد شده‌اند؟ / چرا بسیاری از مردم می‌ترسند و در تصادف‌ها به هم کمک نمی‌کنند؟ (فیلم)
یادداشتی از: جعفر محمدی
حال «ایران» چطور بود ، وقتی «برجام» بود؟ چند واقعیت تاریخی که «دلواپسان تشنه قدرت» تحریف می کنند!
شمار شهدای غزه به 37 هزار و 372 نفر رسید/ برخی خانواده ها به طور کامل نابود شدند
ماجرای قتل دو ایرانی در کانادا به ضرب گلوله چه بود؟
طوفان ظریف در صداوسیما؛ نگذارید بگوییم در آن شش ماه تلخ چه گذشت؛ بارها می‌توانستیم برجام را زنده کنیم و مردم از این فلاکت زجر نکشند/ بایدن وقتی آمد پیچ را شل کرد و باعث شد اقایان نفت بفروشند؛ بگذارید ترامپ بیاید تا ببینید
درخواست حماس از جامعه جهانی برای کمک فوری به مردم غزه
عید غدیرخم برای اولین بار در سراسر عراق تعطیل رسمی است
یادداشتی از: روزنامه جمهوری اسلامی
منازله به جای مناظره!

آرشیو همه مطالب


 
پربازديدها 
جریمه به‌کارگیری اتباع غیر مجاز چند؟
پیام تسلیت مقام معظم رهبری در پی درگذشت حجت‌الاسلام طاهامحمدی امام جمعه سابق همدان
روزنامهٔ آمریکایی: السنوار، نبرد غزه را به واقعه کربلا تشبیه کرد
یادداشتی از: امیر حیات بینی
غوثی بر فراق غیاث!/به بهانه ارتحال آیت‌الله طاها محمدی؛
مفتی عمان خواهان حمایت مالی و تسلیحاتی از نوار غزه شد
افزایش مرزهای زمینی برای اربعین ۱۴۰۳
گزارش تصویری:
برگزاری کلاس درس نهج البلاغه توسط استاد حاج بهرام رحیمی در هیئت انصارالخمینی (ره) حسینیه ی آل یاسین (ع) 1403/3/21
جزئیات شهادت مرزبان هرمزگانی در یاسوج
چگونه رویاهای یک نسل از دختران افغانستان از بین رفت؟
1000 روز ستیز طالبان با آموزش دختران
حجت‌الاسلام معاونیان:
بس کنید اینهمه تملق را، شما اوّلیات امامت را نفهمیده‌اید
اطلاعیه:
برگزاری دعای عرفه در هیئت انصارالخمینی (ره)
جزئیات اعترافات اولیه متهم ردیف اول پرونده فساد در فوتبال؛ تبانی در ۱۵ بازی!
آیت‌الله فاضل لنکرانی:
اگر از حلال و حرام گفتیم و خودمان عمل نکردیم، مردم از دین فاصله می‌گیرند
پیام تسلیت مقام معظم رهبری در پی درگذشت همسر صبور شهید سپهبد صیاد شیرازی
گزارشی به قلم بهاره شبانكارئيان
جنازه های ناشناس در ایران : خارجی های بدون مدارک ، ایرانیان فقیر و بی کس
پزشکیان : دولت به شرکت‌های دارویی ۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد/ در درمان بیماری های خاص مانده‌ایم
روزنامه اصولگرا: اعضای دولت رئیسی، نه سعید جلیلی را قبول دارند نه خودشان را!
تحلیل سیاسی هفته
امام باقر(ع) چگونه روحانیون بزرگ مسیحی را به اسلام دعوت کردند؟
رازینی، مدیر باسابقه دستگاه قضایی: تصور می‌کردیم لاریجانی جزء تأیید صلاحیت‌ها خواهد بود و برداشت ما از فرمایش آقا این بود، اما شورای نگهبان است دیگر!/ این شیوه‌ که از اصلاح‌طلبان یک نفر بیاید و از اصولگرایان متعدد بیایند، خیلی قابل فهم نیست


 
آمار بازديد از سايت 
تعداد بازدید امروز: 20982
تعداد بازدید دیروز: 18011
بازدید کل: 68270062
مشاهده آمار کامل
تمامي حقوق براي هيئت انصارالخميني (ره) محفوظ است.