امام خمینی (ره) والله اسلام تمامش سیاست است؛ ***** مقام معظم رهبری: به گفتار امام و کردار امام اهتمام بورزید ***** امام خمینی(ره): ان شاء الله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد 1367/4/29 ***** امام خمینی(رحمة الله علیه) : حکومت آل سعود، این وهابیهای پست بیخبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند 1366/5/12***** امام خمینی (ره) شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است ***** امام خمینی (ره): ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم ***** امام خمینی(ره) ”من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید، علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید.„ ***** حُسنُ الخلاقِ یُدِّرُ الرزاقَ وَ یونِسَ الرِّفاقَ؛ خوش اخلاقى روزى ها را زیاد مى کند و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد. «نهج الفصاحه، ح 781»***** امام خمینی(س) علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند .هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق ***** بايد مسائل اسلامي حل بشود در اينجا و پياده بشود. بايد مستضعفين را حمايت بكنند، بايد مستضعفين تقويت بشوند حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحیفه امام – جلد 6 – صفحه 461 ***** اهمیّت فضای مجازی به انداره ی انقلاب اسلامی است "مقام معظم رهبری" ***** آن کسی قلمش قلم انسانی است که از روی انصاف بنویسد. امام خمینی (ره) ***** همان طوري که در سابق عمل مي‌شد، روضه‌خواني بشود، مرثيه گفته بشود، شعر و نثر در فضايل اهل بيت و در مصائب آنها گفته بشود. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام – جلد 15 – ص 332 ***** نگذاريد پيشكسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود به فراموشي سپرده شوند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** من در ميان شما باشم و يا نباشم، به همه شما وصيت و سفارش مي‌کنم که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره‌هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است که متأسفانه با سياست‌هاي غلط حاکمان دست‌نشانده به خاک مذلت نشسته‌اند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 80 ***** پيغمبر اسلام تمام عمرش در امور سياسي بود، تمام عمرش را صرف كرد در سياست اسلامي، و حكومت اسلامي تشكيل داد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 15، ص 11 ***** امام به همه فهماند که انسان کامل شدن، علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. مقام معظم رهبری ***** راه ما راه امام خمینی است و در این راه با همه قدرت و قاطعیت خود حرکت خواهیم کرد. مقام معظم رهبری

 

 

 

تاريخ انتشار: 12 خرداد 1399 ساعت 21:53:26
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
سالروز رحلت امام (س)

✍️چند سالی است برخی یا جریان های سیاسی در سالروز رحلت امام به موضوع کم و کیف انتخاب جانشین امام پرداخته و بعضا روند و تصمیم مذکور را مورد انتقاد و خدشه قرار می دهند ، از آنجا که خدشه در نحوه یا شرایط انتخاب رهبری بنابر اصل ۱۱۱ قانون اساسی می تواند اشاره به مسئولیت مجلس خبرگان در اعلام ابطال عمل انجام شده نیز باشد . به نظر می رسد نباید در پاسخگویی و روشنگری به ابهامات هر چند تکراری اهمال و تعلل کرد.
✍️شاهد بودیم سال های قبل با انتشار بخش هایی از فیلم جلسه خبرگان در ۱۴خرداد ۶۸ بر بحث انتخاب موقت رهبری به دلیل نداشتن شرایط مرجعیت مندرج در اصل ۱۰۹ قانون اساسی قبل از همه پرسی مجدد تاکید ، تا ادامه رهبری را خلاف شرع و قانون اساسی معرفی کنند.
✍️بزرگانی از اعضای وقت مجلس خبرگان از جمله مرحوم آیت الله هاشمی به عنوان مدیر جلسات خبرگان در مورد شبهه ی مذکور ، روند اصلاح اصل قانون اساسی از شرط مرجعیت به اجتهاد و انتشار مستندات رای گیری مجدد خبرگان مبنی بر استمرار و بقا بر رهبری به موقع پاسخ گفتند ، هر چند باید اطمینان داشت که شبهه سازی مذکور مکرر تکرار خواهد شد.
✍️اما امسال برخی نوشتند عمل مجلس خبرگان در انتخاب ولی فقیه که با اتکا بر نقل یک جمله شفاهی از امام و صرفا با استناد یک منبع خبر واحد انجام شد را در مغایرت آشکار با نص وصیتنامه مکتوب امام دانسته و لذا انتخاب مذکور را مخدوش و فاقد اعتبار و مشروعیت می دانند.
✍️امام خمینی در تذکر اول ذیل وصیت ۲۹ صفحه ای تاکید فرمودند: اکنون که من حاضرم بعض نسبت های بی‌واقعیت به من داده می‌شود و ممکن است پس از من در حجم آن افزوده شود لهذا عرض می‌کنم آنچه به من نسبت داده شده یا می‌شود مورد تصدیق نیست مگر آنکه صدای من یا خط و امضای من باشد با تصدیق کارشناسان یا در سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم.
✍️معتقدند که در جلسه مجلس خبرگان ۱۴خرداد۶۸ به فاصله چند دقیقه از قرائت وصیتنامه امام توسط رئیس جمهور از متن وصیت تخطی و عملا بنابر تاکید امام به جمله غیر قابل استنادی از امام استناد و نسبت به انتخاب رهبری اقدام کردند.
✍️مرحوم آیت الله هاشمی علی رغم اینکه به اتفاق رئیس جمهور معتقد به انتخاب شورای رهبری بودند در عین حال موثرترین شخص تغییر نگاه خبرگان به انتخاب رهبر فردی با مصداق رئیس جمهور محسوب می شوند.
*اولا مرحوم آیت الله هاشمی با انتخاب شورای رهبری که مورد تاکید ایشان و رئیس جمهور بود شخصا هم شان رئیس جمهور در جایگاه ممتاز شورای رهبری یعنی بالاترین سطح مدیریت کشور قرار می گرفتند.
*ثانیا مرحوم آیت الله هاشمی در شرایط مذکور قطعا موقعیت بی نظیر فرماندهی کل قوای اعطایی امام را حفظ و در موقعیت قدرتمندترین عضو شورای رهبری ادامه مسیر می دادند.
*ثالثا مرحوم آیت الله هاشمی با نقل خاطره از فرمایش امام مبنی بر وجاهت رئیس جمهور برای جانشینی شایسته معظم له از امکان قدرت خاصی برای اعمال فشار بر نظر و رای نمایندگان متکثر و قدرتمند مجلس خبرگان برخوردار نبودند.
*رابعا شخص رئیس جمهور به صراحت حتی با استفاده از الفاظ تند از مهمترین مخالفین جلسه خبرگان با نظر مرحوم آیت الله هاشمی در انتخاب معظم له برای پذیرش رهبری بودند.
✍️ضروری است در درک قابلیت استناد به نقل مرحوم آیت الله هاشمی به چند نکته توجه کرد.
*اولا : مرحوم آیت الله هاشمی در نقل جمله از امام و مدیریت جلسه خبرگان در رای گیری انتخاب رهبری ذی نفع نبوده بلکه بلافاصله با تقدیم استعفا از موقعیت ممتاز فرماندهی کل قوا از حیث جایگاه قدرت متحمل هزینه نیز شدند.
*ّثانیا بسیاری از مطالب و تصمیمات سرّی نظام در محضر امام جز با استناد به کلام تعداد کمتر از انگشتان یک دست از مقامات ممتاز ، نزدیک و معتمد امام ممکن نبوده و نیست که بنابر فرمایش مرحوم حاج احمد ، رهبری و بسیاری از بزرگان مرحوم آیت الله هاشمی از مهمترین این افراد بودند.
*ثالثا مرحوم آیت الله هاشمی راسا و بداهه نقل خاطره نکرده بلکه در پاسخ به درخواست برخی نمایندگان خبرگان به نقل خاطره و توضیح نگاه امام در مورد رئیس جمهور پرداختند.
*رابعا نمایندگان مجلس خبرگان رهبری به دلیل خبر مذکور در رای به رئیس جمهور مجاب نشدند بلکه پس از طرح دیدگاه های مختلف و علی رغم اصراری که شخص رئیس جمهور در مخالفت با انتخاب خودشان داشتند به رای بر انتخاب آیت الله خامنه ای بعنوان ولی فقیه پس از امام هم عقیده و رای دادند. ۱۲خرداد
۹۹

  تعداد بازديدها: 254


 
نظرات خوانندگان:
 

نظرات حاوي توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمي‌شود.

نام:
پست الکترونيک:
متن پيام:


 
آخرين اخبار و مطالب 
پیام تسلیت وزیر اطلاعات در پی درگذشت سرتیپ خلبان هوشنگ صدیق
ترامپ به سیا اختیارات بیشتری برای حملات سایبری مخفیانه ضد ایران داد
سیل در استان اردبیل / ۲ نوجوان ۱۲ ساله جان باختند / خط لوله اصلی انتقال آب مشگین‌شهر شکست / ۵۰ روستا در مشگین‌شهر گرفتار سیلاب شدند / اسکان اضطراری ۸۰ خانوار در خلخال
اختصاصی: در استقبال از عید سعید غدیر
هم فاتح خیبر علی، هم ساقی کوثر علی"اثری آیینی از خانم شیرین نوشیروان"
یادداشتی از: حسین حمدیه*
منطق متفاوت صعود از نردبان قدرت!
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
مجلس [...]
پیام تسلیت سیدحسن خمینی در پی درگذشت مرحوم ابوالقاسم سرحدی زاده
عقب‌نشینی آمریکا از ۵ پایگاه نظامی در افغانستان
فرمانده کل سپاه:
تا وقتی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء وجود دارد، مهم نیست خارجی‌ها کشور را ترک کنند
تاجگردون:
آقایان خیلی صریح پیش آیت الله جنتی می‌فرمایند، آقای تاجگردون در سال جاری حکم قضایی دارد / همین یک حرف کدخدایی را ثابت کنید، همه ادعاها را می‌پذیرم / اگر نتوانند ثابت کنند، حتما صلاحیت ماندن در خانه ملت را ندارند
یادداشتی از: حجت الاسلام هادی سروش
حذف«حدیث» به حذف«قرآن» ختم می شود
حزب‌الله لبنان:
تسلیم شدن در قاموس ما نیست
یادداشت:
حجاب فرهنگی!
در دیدار جمعی از فرماندهان مقاومت؛
واکنش سردار قاآنی به حادثه آتش سوزی ناو آمریکایی: روزهای سختی در انتظار آمریکا است
دفتر آیت الله العظمی سیستانی:
انتشار مطالب ناامید کننده و فتنه‌انگیز در شبکه‌های اجتماعی جایز نیست
جزئیات محدودیت‌های یک هفته ای در تهران
یک مقام روس خطاب به کشورهای اروپایی: برای نجات برجام وارد عمل شوید!
ناو منفجر شده، برای نیروی دریایی آمریکا بسیار مهم بود
دستور عجیب رئیس جمهور ترکمنستان!
سازمان بهداشت جهانی:
بحران کرونا وخیم تر می شود

آرشیو همه مطالب


 
پربازديدها 
اختصاصی: در استقبال از عید سعید غدیر
هم فاتح خیبر علی، هم ساقی کوثر علی"اثری آیینی از خانم شیرین نوشیروان"
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
خدمت و خیانت
یادداشتی از: سید صادق آل طه
حاشیه ای بر «هیچ هیئتی نباید تعطیل شود»
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
سوال درست چیست؟
تسلیت سید حسن خمینی به حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین حسنخانی
یادداشتی از: سيد حميد طباطبايی
سخنی با همه مسئولان جمهوری اسلامی: امام(س) به شما چه گفت؟
شرایط نماینده شدن در مجلس سوئد
یادداشتی از: حجت الاسلام و المسلمین حسن پویا
اهمیت حادثه مسجد گوهرشاد از نگاه امام خمینی (س)
خاطرات منتشر نشده ی مرحوم آیت الله سیدجعفر کریمی از امام خمینی(س)
صدور مجوز «تصویربرداری از مدل‌های زن جهان در مدینه» جنجالی شد
یادداشتی از: سيد حميد محمديان
قرارداد 25 ساله؟
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
ایاصوفیه تا شهر قم
یک نماینده خبر داد:
جمع آوری امضا در مجلس برای طرح «عدم کفایت» روحانی
یادداشتی از: عبدالزهرا شاهرودی
سخنی با برادرانم در خبرگزاری رسا
گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره شهادت سردار سلیمانی:
«قتلی مستبدانه» است که آمریکا مسئول آن است
توافق نظامی ایران و سوریه چه اهمیتی دارد؟
سرلشکر باقری:
سامانه‌های پدافند هوایی سوریه را تقویت خواهیم کرد / ترکیه کمی در اجرای تعهدات خود و خارج کردن گروه‌های تروریستی از سوریه تأخیر داشته
صبح شهادت شهید سلیمانی آمریکایی‌ها چه پیغامی به ایران دادند؟
فرماندار قدس:
هیچ انفجاری در شهر قدس رخ نداده / قطعی برق هم مربوط به روبروی بیمارستان ۱۲ بهمن به مدت ۵ دقیقه بوده / نهادهای امنیتی انفجار در گرمدره کرج را هم تایید نمی‌کنند
فراموشی و 6 دلیل "بی ارتباط" به آلزایمر


 
آمار بازديد از سايت 
تعداد بازدید امروز: 3723
تعداد بازدید دیروز: 16472
بازدید کل: 32269355
مشاهده آمار کامل
تمامي حقوق براي هيئت انصارالخميني (ره) محفوظ است.