تاريخ انتشار: 22 ارديبهشت 1403 ساعت 22:27:11
رئیس کل بانک مرکزی: با منتشر کنندگان اطلاعات مالی مصاف (رائفی پور) برخورد قاطع می شود

اخیراً اسناد بانکی از حساب های موسسه مصاف رائفی پور افشا شده که نشان می دهد دهها میلیارد تومان به حساب این موسسه و برخی افراد از جمله برادر وی واریز شده است. رائفی پور پیشتر گفته بود که مستاجر است و برای تامین خرج زندگی اش ۶۰۰ ملیون تومان پول نزد یک آهنگر دارد که هرماه سود آن را می گیرد.

بانک مرکزی اعلام کرد: رئیس کل بانک مرکزی به دنبال انتشار اطلاعات مالی موسسه مصاف در فضای مجازی، ضمن تاکید بر خلاف قانون بودن این اقدام نادرست از سوی هر فرد و جریانی، دستور پیگیری فوری و بررسی ابعاد مختلف آن را صادر کرد.

به گزارش عصر ایران، روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: رئیس کل بانک مرکزی به دنبال انتشار غیرقانونی اطلاعات مالی موسسه مصاف در فضای مجازی، ضمن تاکید بر خلاف قانون بودن این اقدام نادرست از سوی هر فرد و جریانی، طی جلسه عصر پنج‎شنبه 20 اردیبهشت ماه دستور پیگیری فوری و بررسی ابعاد مختلف آنرا صادر کرد و گفت: اگر محرز شود ارسال اطلاعات مالی این موسسه از طرف شبکه بانکی بوده باشد با عاملان این اقدام غیرقانونی شدیدا برخورد خواهد شد.

طبق اعلام بانک مرکزی، محمدرضا فرزین عصر پنجشنبه و به محض اطلاع از انتشار غیرقانونی اطلاعات مالی موسسه مذکور با تشکیل جلسه ای فوری با حضور معاونین و مدیران مربوطه و ضمن اطلاع به مدیران موسسه مذکور و تاکید بر اینکه صیانت و حفاظت از حساب ها، سپرده ها و تراکنش های بانکی افراد و موسسات، از وظایف اصلی بانک های عامل محسوب می شود به معاونین فناوری های نوین، حقوقی و رئیس مرکز حراست بانک مرکزی دستور داد ضمن بررسی دقیق ابعاد فنی چگونگی دسترسی و انتشار غیرقانونی اطلاعات مالی این موسسه، گزارش کاملی از این موضوع و افراد ذیربط به قید فوریت تهیه و ارائه کنند.

فرزین همچنین با ضمن تاکید مجدد بر اینکه دسترسی غیرقانونی به تراکنش ها و اطلاعات مالی و بانکی افراد و موسسات بدون دستور قضایی و انتشار آن در فضای مجازی، جرم محسوب می شود تصریح کرد: بر همین اساس، مدیران و مسولان ذیربط باید فورا تحقیقات، پیگیری ها و بررسی های لازم درقبال سناریوهای مختلف و فنی این اقدام غیرقانونی را از موسسه مربوطه، افراد خاطی انتشار دهنده و حساب های این موسسه در بانک های عامل، انجام و نتایج آنرا ارائه کنند.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: با متخلفان این اقدام غیرقانونی در هر سمت و مقامی که باشند قطعا طبق ضوابط قانونی، برخورد قاطع صورت می‏ گیرد.

گفتنی است  اخیراً اسناد بانکی از حساب های موسسه مصاف رائفی پور افشا شده که نشان می دهد دهها میلیارد تومان به حساب این موسسه و برخی افراد از جمله برادر وی واریز شده است. رائفی پور پیشتر گفته بود که مستاجر است و برای تامین خرج زندگی اش ۶۰۰ ملیون تومان پول نزد یک آهنگر دارد که هرماه سود آن را می گیرد.

  تعداد بازديدها: 70
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=99832
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.