تاريخ انتشار: 26 آبان 1402 ساعت 21:42:07
چه کسی دستور قطع درختان سعدآباد را داده؟ شورای شهر باید ورود کند! + عکس

مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد، با مساحتی بیش از ۱۱۰ هکتار در شمال شهر تهران دارای چند هکتار جنگل طبیعی ، قنات‌، باغ‌، گلخانه‌ و خیابان و .... است.

به گزارش (4شنبه) سلامت نیوز: دیروز در مجموعه سعدآباد تعداد زیادی از درختان قطع شد.درختانی که به نظر زنده و سرسبز بودند. مدیریت مجموعه سعدآباد برای اقناع افکار عمومی دلایل و چرایی این اتفاق را توضیح دهد.

چندی پیش قطع درختان در خیابان ایتالیا خبرساز شد. هرچند بعدتر شهرداری این اتهام را رد کرد و اعلام کرد آنها را تنها سربری کرده اما به گفته شهروندان درخت زنده و سبز بود و هیچ دلیلی نداشت که قطع شود و حالا طبق اخباری که به سلامت نیوز رسیده دیروز در مجموعه سعدآباد درختان قطع شده و همانطور که در تصاویر میبینید تعداد این درختان کم هم نبوده است.

مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد، با مساحتی بیش از ۱۱۰ هکتار در شمال شهر تهران دارای چند هکتار جنگل طبیعی ، قنات‌، باغ‌، گلخانه‌ و خیابان و .... است.

مجازات از بین بردن درختان در قوانین، مجازات نسبتاً سنگینی است. گاها علاوه بر جریمه، زندان را هم برای قطع درخت پیش بینی شده . براساس این قانون، برای جلوگیری از قطع بی رویه درختان، قطع هر نوع درخت و یا نابود کردن آن به هر طریق در معابر، میادین، بزرگراه‌ها، پارک‌ها، بوستان‌ها، باغات و ...در محدوده و حریم شهرها بدون اجازه شهرداری و رعایت ضوابط مربوط ممنوع است.

درختان سطح شهر اگر مالک خصوصی نداشته باشند، متعلق به عموم مردم هستند و مدیریت شهری به نمایندگی از عموم مردم می‌تواند در صورتی که کسی این درختان را از بین ببرد، مدعی او شود.در اینجا شورای شهر میتواند وارد شده و دلیل اصلی قطع این درختان را بپرسد.

حالا مدیریت این مجموعه باید برای اقناع افکار عمومی دلایل قطع این تعداد زیاد درختان اعلام کند.واقعا چه کسی میتواند دستور قطع درختان سعدآباد را داده باشد؟

  تعداد بازديدها: 262
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=98035
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.