تاريخ انتشار: 26 آبان 1402 ساعت 19:58:59
به یک نماینده سر استیضاح یک وزیر هشدار دادند و ردصلاحیت شد!

یک نماینده ادوار مجلس گفت: آقای لارگانی نماینده اصولگرا است اما سر استیضاح وزیر صمت به او هشدار دادند و حالا ردصلاحیتش کردند؛ این نوع رویکردها در بررسی صلاحیت ها ظلم به نظام و انقلاب است.

جعفرزاده ایمن آبادی نماینده ادوار مجلس درباره رقابتی بودن فضای انتخابات مجلس گفت: هیأت های اجرایی منتقدین دولت آقای رئیسی را حذف کردند، دلیل این ادعا هم آن است که وقتی عملکرد نمایندگان ردصلاحیت شده را بررسی کنیم می بینیم در دوره یازدهم حداقل یک اقدام علیه دولت انجام دادند.

به گزارش نامه نیوز بخش هایی از گفت و گوی جعفرزاده ایمن آبادی را در ادامه می خوانید:

آقای لارگانی نماینده اصولگرا است اما سر استیضاح وزیر صمت به او هشدار دادند و حالا ردصلاحیتش کردند؛ این نوع رویکردها در بررسی صلاحیت ها ظلم به نظام و انقلاب است.

هیأت های اجرایی مبنا و شاخص شان در بررسی صلاحیت ها آقای رئیسی بود نه نظام و انقلاب. این نوعی دیکتاتوری است که منتقدان را قبل از انتخابات حذف کنند، خوب بگذارند مردم رأی دهند که کدام طرف درست می گوید، امیدوارم شورای نگهبان ورود کند و در مقابل مهندسی انتخابات توسط وزارت کشور بایستد.

شورای نگهبان تشکیل شده تا به پاسداری از قانون اساسی، به دولت ها اجازه ندهد تمامیت خواهی کنند. طبق قانون فرمانداری ها باید معتمدین مردمی را انتخاب کنند اما فرمانداری ها معتمدین را از ستاد انتخابات آقای رئیسی در سال 1400 انتخاب کردند که اکثرا مبنای نظرشان جمهوری اسلامی و حمایت از نظام نیست بلکه صرفا صیانت از دولت را در فکر و ذهن خود دارند یعنی آنکه دولت در مجلس دوازدهم هیچ مخالفی نداشته باشد.

فضای انتخابات پیش از اعلام نظر هیأت های اجرایی یخ بود حالا برفکی شد، این یخ را فقط شورای نگهبان می تواند بشکند. امیدواریم نامزدهایی که توسط هیأت های اجرایی فقط به دلیل آنکه منتقد دولت هستند، ردصلاحیت شدند؛ شورای نگهبان رأی هیأت های اجرایی را کنار بگذارد و جلوی انحصارطلبی دولت را بگیرد.

  تعداد بازديدها: 167
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=98020
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.