تاريخ انتشار: 25 آبان 1402 ساعت 15:36:48
تا پیش از آغاز "حج واجب" ۴۰۰۰۰۰ نفر به "عمره مفرده" اعزام می‌شوند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امیدواریم تا پیش از آغاز حج واجب بتوانیم ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار نفر را برای عمره مفرده اعزام کنیم.

به گزارش تسنیم، محمدمهدی اسماعیلی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: همکاران بنده از بانک مرکزی، وزارت راه و ترابری، شرکت هواپیمایی و سازمان حج و زیارت در عربستان صعودی حضور دارند و در حال انجام آخرین تفاهم‌های اجرایی برای اعزام زائران عمره مفرده هستند. 

وی با بیان اینکه طبق مکالمه تلفنی شب گذشته بنده با معاون بانک مرکزی، خوشبختانه مسئولان مذکور از روند مذاکرات راضی بودند، ادامه داد: تلاش ما این است که انتهای آذرماه بتوانیم اعزام زائران را آغاز کنیم، بنابراین درباره آنچه مربوط به ماست، آمادگی لازم وجود دارد اما به دلیل اینکه بعد از چند سال وقفه این امر محقق می‌شود امیدواریم تا پیش از آغاز حج واجب بتوانیم 350 تا 400 هزار نفر را برای عمره مفرده اعزام کنیم. 

اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده از سال 1394 متوقف شد اما با ازسرگیری روابط ایران و عربستان توافقاتی مبنی بر برقراری مجدد این سفرها صورت گرفته است.

بعد از اعلام قطعی ازسرگیری سفرهای عمره در نشست شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت نیز اعلام شد که با توجه به فراهم شدن مقدمات اولیه سفرهای عمره و حج زائرانی که سند اولویت‌دار در اختیار دارند برای پیش‌ثبت‌نام آمادگی داشته باشند.

  تعداد بازديدها: 252
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=98009
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.