تاريخ انتشار: 25 آبان 1402 ساعت 15:21:22
کشف ۱۶۰۰ مین در مسیر خط آهن شلمچه-بصره

مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه "سالانه ده‌ها میلیارد تومان پول بابت قطارهای حومه‌ای به شرکت رجا پرداخت می‌کنیم" گفت: ۱۶۰۰ مین در مسیر خط‌آهن شلمچه-بصره کشف یا خنثی شده است.

جوان آنلاین: سیدمیعاد صالحی درباره قطارهای حومه‌ای اظهار کرد: انتظار بخش خصوصی است که قیمت این‌ قطارها معقول‌تر شود، دولت هم تلاش دارد قیمت‌ها بالا نرود. راه آهن تلاش می‌کند رفاه بیشتری برای مردم داشته باشند و طبیعی است که راه آهن بابت موضوع زیان تحمل می‌کند.

به گزارش تسنیم، وی با بیان این‌که بابت قطارهای حومه‌ای سالانه چند ده میلیارد تومان به شرکت رجا پرداخت می‌کنیم، افزود: نرخ بلیت قطار تهران-پیشوا و ورامین کمتر از 5 هزار تومان است. یا قطار گرمسار حدود 10 هزار تومان. باید به بخش خصوصی کمک کنیم تا آن‌ها بتوانند کارشان را انجام بدهند و اقتصادشان تا حدی بچرخد و کمتر زیان کنند.

وی با بیان این‌که زیان بخش خصوصی را راه آهن تحمل می‌کند و عملاً راه آهن زیان خواهد کرد، گفت:‌ انتظار است سازمان برنامه و بودجه زیان بخش مسافری -ریلی- را پرداخت کند تا مسافر از جاده به ریل بیاید.

مدیرعامل راه‌آهن درباره خط‌آهن شلمچه-بصره یادآور شد: تا کنون 1600 مین در این پروژه کشف یا خنثی شده و توانسته‌ایم حدود 1.5 کیلومتر ریل احداث کنیم. بعد از عملیات مین‌روبی باید روسازی، روسازی و ریل‌گذاری انجام شود تا بتوانیم وارد خاک عراق شویم.

صالحی با اشاره به کلنگ‌زنی این پروژه با حضور معاون اول ریاست‌جمهوری و نخست وزیر عراق اضافه کرد: سه قسمت در این پروژه داریم حدود 16 کیلومتر مسیر ابتدایی است که باید مین روبی شود که طرف ایرانی دارد انجام می‌دهد، یک مسیر 16 کیلومتری دیگر باقی می‌ماند که تا اروند رود در میان بصره آن جا جزیره سندباد است. ما باید از روی این رود یک پلی را بسازیم که مشخصات ویژه‌ای این پل دارد. بعد از آن جا با توجه به نقشه جدیدی که راه آهن عراق به ما تحویل داده با طی یک مسافت کوتاهی وارد ایستگاه جدید در حوالی بصره خواهد و از آن جا هم به کربلا متصل خواهد شد.

  تعداد بازديدها: 245
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=98003
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.