تاريخ انتشار: 25 آبان 1402 ساعت 15:12:37
بودجه اضطراری وزارت خارجه اسرائیل برای جلوگیری از توقف تبلیغات به زبان فارسی

قبلا مقام ارشد وزارت خارجه اسرائیل گفته بود به دلیل تمام شدن بودجه، فعالیت های تبلیغاتی این وزارتخانه به سه زبان فارسی روسی و اسپانیایی متوقف شده است.

وزارت خارجه اسراییل از اختصاص بودجه جدید برای جلوگیری از توقف تبلیغات به 3 زبان از جمله زبان فارسی خبر داد.

به گزارش عصرایران، روزنامه تایمز اسرائیل نوشت وزارت خارجه اسرائیل اعلام کرد با اختصاص ۲.۶ میلیون دلار بودجه جدید در روز دوشنبه گذشته فعالیت های تبلیغاتی و اطلاع رسانی این وزارتخانه در فضاى مجازی به سه زبان روسی ، فارسی و اسپانیایی ادامه می یابد.

 قبل از این روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونت نوشت معاون مدیرکل دیپلماسی عمومی وزارت خارجه اسرائیل گفته است به دلیل تمام شدن بودجه در روز دوشنبه، فعالیت های تبلیغاتی و اطلاع رسانی این وزارتخانه در شبکه های اجتماعی به سه زبان فارسی روسی و اسپانیایی متوقف شده است.

"امانوئل نحشدون" معاون مدير كل دیپلماسی عمومی وزارت خارجه اسرائیل در نشست پارلمان اسرائیل گفته بود وزارت خارجه اسرائیل فعالیت های اطلاع رسانی و تبلیغاتی خود را به سه زبان فارسی، اسپانیایی و روسی متوقف کرد. او دلیل این تصمیم را پایان بودجه در روز دوشنبه اعلام کرده بود.

این مقام اسرائیلی از پارلمان خواسته بود به سرعت با تخصیص بودجه اضافه، این مشکل را حل کند.

وزارت امور خارجه اسرائیل در خبررسانی امروز سه شنبه سخن مقام ارشد این وزارتخانه را رد کرد و گفت این فعالیت های تبلیغاتی و اطلاع رسانی ادامه می یابد.

وزارت خارجه اسرائیل گفت 2.6 میلیون دلار برای این فعالیت ها اختصاص داده شد.
این وزارتخانه تاکید کرد وزارت دارایی 26 میلیون دلار را برای تأمین مالی فعالیت‌ها در روز دوشنبه واریز کرده است و به وزارت خارجه این امکان را می‌دهد که تمامی وظایف خود را در پشت جبهه جنگ اجرا کند. 

این اتفاقات در زمانی رخ می دهد که اسرائیل درگیر جنگ با حماس در منطقه غزه است. این جنگ از 15 مهر گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وزارت خارجه اسرائیل تلاش می کند در تبلیغات جهانی از حملات خود علیه غزه حمایت کند و افکارعمومی جهان را توجیه و قانع و همراه سازد.

حملات ارتش اسرائیل به منطقه غزه از 15 مهر گذشته آغاز شد و تاکنون ادامه دارد. در این حمله تاکنون بیش از 11 هزار نفر کشته شدند که بخش زیادی از آنها کودکان و زنان هستند. این هجوم نظامی در پی حمله 15 مهر / 7 اکتبر حماس به اسرائیل صورت گرفت. در این حمله 1200 اسرائیلی کشته و بیش از 200 اسرائیلی به گروگان گرفته شد.

  تعداد بازديدها: 228
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=98002
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.