تاريخ انتشار: 25 آبان 1402 ساعت 00:50:26
بعد از 8 سال نمایندگی مجلس، به دلیل عدم ابراز وفاداری ردصلاحیت شدم / نمی دانم چگونه باید وفاداری ام را ابراز کنم؟

در ردصلاحیت ها، انتقام جویی شد / دولت سلیقه ای عمل کرد/ دو سال پیش معاون استاندار هشدار ردصلاحیت داد / مدارک ردصلاحیت را تحویل نمی دهند.

سمیه محمودی که دو دوره ( 8 سال) نماینده مجلس است از روند ردصلاحیت خود در هیات های اجرای (زیرمجموعه وزارت کشور) انتقاد کرد.

سمیه محمودی نماینده مجلس در گفت وگو با خبرنگار عصر ایران در مورد علت رد صلاحیتش در هیات های اجرایی گفت: دلیل رد صلاحیت من را بند4ماده 31 ذکر کرده اند یعنی عدم ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل  مترقی ولایت مطلقه فقیه. نمی دانم چگونه باید وفاداری ام را ابراز کنم؟ من فرزند شهید هستم. پدرم از سال 59 تا سال 67 فرمانده جنگ بودند و در سال 67 شهید شده اند. دایی ام شهید شده اند. عموی من جانباز است و خودم هم هشت سال است نماینده هستم و نمی دانم وفاداری ام را چگونه اعلام کنم. 

نماینده مردم شهرضا اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید طبق ماده 60 و 61 قانون انتخابات کلیه مستنداتی که دال بر رد یک فرد است توسط فرمانداری ها و هیات های اجرایی تحویل شخص داده شود. الان 4 روز است که چهارنامه با چهار شماره و چهار تاریخ متفاوت داده ام اما هنوز مستندی دال بر رد صلاحیت من نداده اند. بارگذاری اعتراضم باید براساس مستنداتی که به من ارائه می دهند باشد که  چون هنوز مستنداتی به من نداده اند اعتراض نیز بارگذاری نمی شود. 

وی گفت: در استان اصفهان، 6 نماینده اصفهان یا احراز نشده اند یا رد شده اند. مشخص است که چه اتفاقاتی افتاده است و چه کسانی پشت پرده هستند البته  نوید این اتفاق را دو سال پیش معاون سیاسی استاندار اصفهان در جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان داد و گفت "ما هم درصلاحیت ها عمل خواهیم کرد "و  این کار را الان انجام دادند. منظور وی این بود که اگر الان کاری کردید ما در بررسی صلاحیت ها جبران می کنیم.
 
سمیه محمودی خاطر نشان کرد: قطعا در این زمینه  انتقام جویی شده است و دولت سلیقه ای عمل کرده است. نماینده ضعف های که وجود دارد و حرف های مردم را به نمایندگی  از طرف آنها می زند بالاخره شاید مجموعه دولت این سخنان را مخالفت با دولت بدانند  اما اینها انتقادات بوده است که با هدف بهبود شرایط گفته شده است . ما با دولت دشمنی نداریم چراکه همه ما در یک کشتی نشسته ایم و همه می خواهیم کشورمان موفق باشد. شخص من فقط حرف های مردم را زدم دفاع از حقوق مردم کردم و حالا دولت اگر نارحت است چرا حرف مردم را زدم خودش عملکردش را درست کند که انتقادی و مشکلی وجود نداشته باشد.

  تعداد بازديدها: 220
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=97991
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.