تاريخ انتشار: 22 آبان 1402 ساعت 23:58:06
المیادین: اسرائیل مانع ورود کمک‌های بشردوستانه ایران به غزه شد

در شرایطی که فلسطینیان نیاز مبرم به دارو و تجهیزات پزشکی دارند، شبکه «المیادین» خبر داد رژیم صهیونیستی اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه ایران از طریق مصر به غزه را نداده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه «المیادین»، بامداد امروز (دوشنبه)، به نقل از چند منبع سیاسی خبر داد رژیم صهیونیستی اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه ایران به نوار غزه را نداده است.

المیادین در این باره نوشت: «به علت مخالفت اشغالگران اسرائیلی با ورود کمک‌های بشردوستانه ایران از طریق گذرگاه رفح به غزه، مصر از پذیرش این کمک‌ها عذرخواهی کرده است».

مخالت رژیم صهیونیستی با ورود کمک‌های بشردوستانه ایران در حالی صورت گرفته است که مقامات رژیم صهیونیستی تنها بعد از بازرسی محموله‌های ارسالی از سوی کشورهای مختلف و با تاخیری چند ساعته، اجازه «ورود محدود» این کمک‌ها به نوار غزه را می‌دهند.

تعدادی از بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی نوار غزه طی روزهای گذشته اتمام ذخایر سوختی خود و نیاز فوری به ملزومات پزشکی را اعلام کرده‌اند که رژیم صهیونیستی تا این لحظه اجازه ورود بسیاری از کمک‌های ارسالی به غزه را نداده است.

«پیرحسین کولیوند» رئیس هلال احمر ایران، هفته گذشته از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارسال کمک‌های بشردوستانه و محموله‌های امدادی به مصر برای کمک به مردم غزه خبر داده بود.

کولیوند در تماس تلفنی با «رامی الناظر» رئیس اجرایی هلال احمر مصر با تاکید بر لزوم تداوم فرایند حمایت از مردم مظلوم غزه، تصریح کرده بود ایران از طریق مصر آماده ارسال کمک‌های بشردوستانه  به غزه است.

او همچنین با اشاره به محدود بودن سوخت بیمارستان‌ها در نوار غزه، تاکید کرده بود هلال احمر ایران  برای حل مشکل سوخت در بیمارستان‌های غزه و کمک به مجروحان، برای ارسال سوخت به غزه آمادگی دارد.

ایران، ماه گذشته میلادی، ۶۰ تن کمک بشردوستانه به مصر ارسال کرد تا  این کمک‌ها از طریق مصر وارد نوار غزه شوند. محموله کمک‌های ایران شامل مواد غذایی، پزشکی و دارو بود که بعد از انجام هماهنگی‌های لازم، به فرودگاه «العریش» مصر ارسال شده بود.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در روزهای آغازین تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در گفت‌و‌گو با «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد آمادگی ایران برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه را اعلام کرده بود.

  تعداد بازديدها: 263
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=97960
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.