تاريخ انتشار: 22 آبان 1402 ساعت 23:51:22
کاهش 88 تانک و خودروی زرهی اسرائیل در غزه در 5 روز

سرلشکر فایز الدویری کارشناس نظامی  در تحلیل این اتفاق، عقب نشینی و خروج آنها از این منطقه را رد کرد زیرا به گفته او این خارج از منطق نظامی است . او برآورد می کند این تعداد ،‌ منهدم، از کار افتاده و از کار رزمی در منطقه خارج شده اند.

بررسی تصاویر ماهواره ای شمال غزه نشان می دهد تعداد 88 تانک و خودروی زرهی ارتش اسرائیل در این منطقه در 5 روز،‌ کاهش یافته است. شبکه الجزیره این بررسی را اعلام کرده است.

کارشناس نظامی در شبکه الجزیره، این تعداد را با آمار اعلامی سخنگوی شاخه نظامی حماس از خودروها و تانک های اسرائیلی مورد هدف قرار گرفته در غزه همسو دانست.

به گزارش عصرایران، تصاویر ماهواره ای به دست آمده توسط الجزیره نشان می دهد تعداد تانک ها و خودروهای نظامی اسرائیل در مدت 5 روز یعنی بین روزهای 3 تا 8 نوامبر (12 تا 17 آبان 1402)‌ کاهش یافته اند.

بر اساس تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای، تعداد خودروهای زرهی و تانک های اسرائیل در شمال غزه ،‌ در روز 3 نوامبر  383 دستگاه بود اما در 8 نوامبر به 295 دستگاه کاهش یافت. این نشان دهنده کاهش 88 خودروی زرهی و تانک ارتش اسرائیل است.

اگر این علائم را دارید پس نیازمند صحبت با روانشناس متخصص افسردگی هستی

ارتش اسرائیل از 15 مهر گذشته حمله نظامی به منطقه غزه را آغاز کرده است. نیروی زمینی اسرائیل نیز با حمله به شمال منطقه غزه و محاصره شهر غزه، این منطقه را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کرده است. جنگ خیابانی و تن تن در شمال غزه میان نظامیان ارتش اسرائیل و نیروهای حماس ادامه دارد.

فیلم هایی از شکار تانک ها و خودروهای زرهی ارتش اسرائیل توسط نیروهای حماس در خیابان های غزه منتشر شده است.

 سرلشکر فایز الدویری کارشناس نظامی  در تحلیل این اتفاق (کاهش تعداد تانک ها و خودروهای نظامی اسرائیل در شمال غزه)، عقب نشینی و خروج آنها از این منطقه را رد کرد زیرا به گفته او این خارج از منطق نظامی است . وی برآورد می کند آنها منهدم، از کار افتاده و از کار رزمی در میدان خارج شده اند.

این کارشناس نظامی، سخنان "ابوعبیده" سخنگوی نظامی گردان های القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) را یادآور شد که اعلام کرد بود نیروهای نظامی حماس در مجموع 136 خودروی زرهی و تانک را منهدم کرده اند.

این کارشناس توضیح داد این آمار سخنگوی شاخه نظامی حماس، فقط مربوط به شمال غزه نیست بلکه همه منطقه جنگی در غزه را شامل می شود.

وی با بیان اینکه 3 نوع خودروی نظامی اسرائیل در حال نفوذ به داخل غزه است، اشاره کرد: تانک مرکاوا که بین 9 تا 10 نیرو حمل می کند؛ خودروی زرهی تایگر که 11 نفر را حمل می کند و بولدوزر دو نفر را حمل می کند. یعنی به طور میانگین با هدف قرار گرفتن هرخودروی نظامی، 5 نیروی نظامی اسرائیل مورد هدف قرار گرفته اند.

  تعداد بازديدها: 208
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=97957
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.