تاريخ انتشار: 21 آبان 1402 ساعت 00:33:39
روحانی پس از ثبت‌نام در خبرگان: فعلا بنای لیست دادن در انتخابات مجلس شورای اسلامی را ندارم

حسن روحانی پس از ثبت نام در انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران گفت: برای انتخابات مجلس برنامه خاصی ندارم اما همواره در مشورت ها دوستان را ترغیب کرده‌ام تا در انتخابات شرکت کنند کشور از آن همه مردم ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس، حسن روحانی پس از ثبت نام در انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران گفت: انتخابات مجلس خبرگان رهبری مهمترین انتخابات ملی و کشوری است به دلیل اینکه در سایه این انتخابات نمایندگان ملت برای مجلس خبرگان تعیین می شوند و این مجلس در روزی که لازم است با رای خودش رهبری نظام را تعیین می کند چون اثر این مجلس از همه مجالس مهم‌تر است انتخابات خبرگان هم اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: فرصت خوبی است در این انتخابات کاندیداها اهمیت این مجلس را برای مردم تبیین کنند. بعد از رحلت امام مجلس خبرگان کار عظیمی انجام داد و سایر وظایفی که طبق قانون بر عهده اش است را نیز انجام داده است.

روحانی تصریح کرد: سه دوره نماینده مجلس خبرگان بودم طبیعی است که این دوره هم در این انتخابات شرکت کنم و در مجموع بارها در معرض آرای ملت بودم چه پنج دوره انتخابات مجلس، سه دوره انتخابات خبرگان و دو دوره انتخابات ریاست جمهوری بنابراین ۱۰ دوره در معرض انتخاب مردم بودم این دوره هم برای این امر اعلام آمادگی می کنم.

داوطلب شرکت در انتخابات مجلس خبرگان اظهار داشت: فعلا بنای لیست دادن در انتخابات مجلس شورای اسلامی را ندارم اما به طور طبیعی در انتخابات لیست هایی را قاعدتاً به مردم می دهند اما فعلا برای این مسأله قصدی ندارم.

روحانی در پاسخ به سوالی در مورد کنش گری در انتخابات مجلس تصریح کرد:  برای انتخابات مجلس برنامه خاصی ندارم اما همواره در مشورت ها دوستان را ترغیب کرده‌ام تا در انتخابات شرکت کنند کشور از آن همه مردم ایران است مجلس اهمیت ویژه ای دارد، مجلس خبرگان هم جایگاه ویژه ای دارد در شرایط خاصی که اگر برای کشور پیش بیاید.
 
وی افزود: دشمنان می خواهند انتخابات بی روح باشد همواره انتخابات شکوهمند به نفع کشور است. امیدواریم بخش اجرا و نظارت به گونه ای عمل کنند که امید مردم برای صندوق آرا بیشتر شود و رقابت ایجاد شود. 

روحانی تاکید کرد: یک دست بودن راه مفیدی برای کشور نیست در سایه رقابت مسیر اصلاح برای کشور پیش می آید یک دست بودن به معنای این است که نقدی نباشد ولی می خواهیم احزاب و رسانه ها شور بیافرینند و انتخابات پرشور باشد.

  تعداد بازديدها: 471
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=97922
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.