تاريخ انتشار: 16 خرداد 1403 ساعت 23:35:36
ثبت‌نامی برای دیده شدن

آرمان ملی: تعارف ندارد؛ چه فروردین 90 که رئیس جمهور بود برای اصرار به پذیرش استعفای وزیر اطلاعاتش 11 روز دولت را رها کرد و خانه نشین شد و چه حالا که بعد از دو بار ردصلاحیت شدن باز هم ثبت نام کرد و در پاسخ به احتمال رد صلاحیتش از سوی شورای نگهبان گفت: سوال سیاسی نپرسید! این اقدامات تنها از سوی شخصیتی به نام محمود احمدی‌نژاد قابل اجراست و بس! آنطور که تابناک نوشته ،«تقریبا در نظرسنجی ها در صدر جدول است. پایگاه و سبد رای قابل توجهی دارد و برخلاف اکثر سیاسیون، «فدایی» و جان نثار دارد. می‌تواند حضور خیابانی رقم بزند، می‌تواند با سرعت با مردم ارتباط برقرار کند و مورد توجه قرار بگیرد .

 حتی می‌شود گفت احمدی نژاد به این جلب توجه نوعی اعتیاد دارد و نمی‌تواند فارغ از این توجهات به زندگی سیاسی خود بپردازد.» محدوده قدرت نمایی او در سال‌های اخیر به بخشی کوچکی از نارمک محدود بود و میزی که در پشت آن هنوز تصور ریاست جمهوری داشت و مشکلات اندک مراجعانش را یادداشت و یا نامه‌های آنها را دریافت می کرد! مرتب در حال بروز رسانی برند شخصی خود است. اینقدر که عمل زیبایی بوتاکس می‌کند، از عکس گرفتن با کسانی که در قاب های رسمی جایی ندارند ، ابایی ندارد و حتی استقبال می‌کند.شاید احمدی‌نژاد تنها رجل سیاسی جمهوری اسلامی باشد که بی واهمه و با لبخند با بدحجاب ها عکس یادگاری می‌گیرد.احمدی‌نژاد در آستانه 70  سالگی هم تصور می‌کند که مانند سال 58 مشغول تصمیم گیری برای بالارفتن یا نرفتن از دیوار سفارت آمریکاست و تنها درصدد خودنمایی است!

*حواشی از ورود تا خروج!

در نهایت محمود احمدی‌نژاد 13 خرداد به وزارت کشور رفت و ثبت نام کرد. او برای این حضور از مدت‌ها پیش برنامه ریزی کرده بود چنانکه دیگر نامی از دو بالش یعنی مشایی و بقایی نمی‌کند و سکوت را به اظهارات چالشی ترجیح داده بود. این بار شیخ‌الاسلامی، وزیر کار احمدی نژاد، جوانفکر، مدیرعامل سابق خبرگزاری ایرنا، علیرضا بیگی، نماینده سابق تبریز و مرتضی تمدن، استاندار سابق تهران از جمله همراهان رئیس دولت‌های نهم و دهم ایران هنگام ورود به ستاد انتخابات وزارت کشور بودند اما این حضور بی حاشیه نبود. محمود احمدی نژاد در روز ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری، باز هم دست به اقدام عجیبی زد. او قبل از ورود به ساختمان وزارت کشور، برای پاسخ به ابراز احساسات تعدادی از هوادارانش که به استقبالش آمده بودند، بر روی یک سکو رفت و برای آن‌ها دست تکان داد. او در جریان همین مرحله از انتخابات سال ۱۴۰۰ نیز، اقدامی مشابه کرده بود. پس از ورود به وزارت کشور هم حاشیه ساز شد با اشاره به شناسنامه خود گفت: «این خیلی احترام داره ساخت ایرانه» که برخی این اظهارات را کنایه او به لاریجانی دانستند.

*علاوه بر چهره ، آغازش هم تغییر داشت

محمود احمدی نژاد پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در کنفرانس خبری سخنان خدا با نام خدای بهار و مهربانی آغاز کرد و گفت:‌ «امروز آمده ام تا بار دیگر به ملت بزرگ ایران سلام کنم» این در حالی است که احمدی نژادی که همیشه سخنان خود را با دعای فرج امام زمان(عج) و جمله آشنای «اللهم عجل لولیک الفرج» آغاز می‌کرد در ثبت نام ریاست جمهوری سخنانش را با «به نام خدای ایران» آغاز کرد و در این مسأله ، نشانه های زیادی برای اهل رصد و عبرت نهفته است. به هر حال او چنین به سخنرانی خود ادامه داد: حضور در عرصه انتخابات در زمان حاضر برای اینجانب از جهات مختلف حائز تاملات جدی بوده است که شرح همه آنها در این مختصر نمی گنجد.  این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه بنده این درخواست‌ها را فرمان ملت دانسته و با افتخار از آن پیروی کرده ام، گفت: همچنان که پیش‌تر تاکید کرده ام مهم‌ترین انگیزه هدف و برنامه کاری بنده تمرکز بر حل مشکلات معیشتی مردم از طریق سامان بخشیدن به وضع اقتصادی کشور ارتقا و بهبود فضای کسب و کار و پایان بخشیدن به رانت و انحصار و محدود ساختن است. وی تاکید کرد:‌دخالت های بی رویه دولت رفع موانع و گشایش هر چه بیشتر برای فعالان اقتصادی و کارآفرینان و بسترسازی برای توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی خواهد بود. وی خاطرنشان کرد:‌ اینک محمود احمدی نژاد فرزند کوچک ملت بزرگ ایران خدا را شاکر است که در این مرحله به مسئولیت تاریخی خود در تحقق خواست ملت عمل  کرده است و در پیشگاه مردم بزرگوار آمادگی خود را برای پذیرش مسئولیت دولت و راهبری و هماهنگی امور اجرایی کشور در جهت ساختن ایرانی آباد آزاد و شاد اعلام می نماید و در این راه هر درد و رنجی را که از درد و رنج جمهور بکاهد به جان خریدار است. وی افزود: آمده ام تا فرمان ملتی نجیب و بیدار را گردن بگذارم‌ آمده ام تا به جوانان ایران زمین بگویم که دل قوی دارید که ایران جوان در دستان شما و ایران نوین از آن شماست. آمده ام تا به احترام زنان و دختران سرزمین عشق و هشیاری از جا برخیزم. آمده ام تا به همه ایرانیان عزیز و سربلند در هر نقطه از جهان بگویم که ایستادگی برای آزادی ، حق انتخاب و اعمال اراده ملی ایستادن در راستای درست تاریخ است. زنده باد بهار - زنده باد ایران

*قانون شکنی کرد

در حواشی حضور محمود احمدی نژاد در ساختمان وزارت کشور برای ثبت نام در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پس از پایان مهلت ۵ دقیقه ای سخنرانی در حضور خبرنگاران، صدای میکروفون او قطع شد. محمود احمدی نژاد در واکنش به قطع شدن میکروفونش گفت: من از میکروفون استفاده نمی‌کنم. این اقدام احمدی‌نژاد خلاف قانون بود و او قانون شکنی از زمان ثبت نام آغاز کرد.

*موافق دیروز و مخالف امروز

عباس سلیمی نمین ،فعال سیاسی اصولگرا درباره حضور محمود احمدی نژاد در وزارت کشور و ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: «معتقدم که با توجه به تخلفات و رویه‌های ناصوابی که آقای احمدی نژاد دنبال کرده، در حد ریاست جمهوری نیست و در شان مردم ایران هم نیست ایشان رئیس جمهورشان باشد. شاید برای مناصب پایین‌تر چرا، ولی در بحث ریاست جمهوری نه. رفتار‌های ناصوابی که احمدی نژاد به کار می‌گیرد، سطح سیاست ورزی را تنزل می‌دهد. به دروغ متوسل شدن و استفاده از روش‌هایی که دانشی به مردم نمی‌دهد، یا توسل به پیش‌بینی کنندگان از روش‌هایی بود که ایشان دنبال می‌کرد. آقای احمدی نژاد ۲ دوره رئیس جمهور کشور بوده اند و بعید است که دوباره ایشان را وارد گود رقابت کنند. نه این که حضور ایشان در انتخابات منع قانونی داشته باشد، ولی فردی که در ۲ دوره ریاست جمهوری حضور داشته، هر آن چه که توانمندی محسوب می‌شده از خود بروز داده است و اعطای یک فرصت جدید به او کار چندان درستی نیست.»

  تعداد بازديدها: 91
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=100068
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.