تاريخ انتشار: 13 خرداد 1403 ساعت 23:22:45
توحش اسرائیل در جبالیا؛ قتل عام کودکان تا آتش‌زدن چادرها

سازمان‌های بین‌المللی با افشای ابعاد جدید از جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در جبالیا در شمال غزه و اردوگاه آن اعلام کردند که ارتش این رژیم طی 20 روز این منطقه را به شکل کامل ویران و صدها غیرنظامی از جمله کودکان را قتل عام کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، «سلامه معروف» رئیس دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه در واکنش به افشای ابعاد جدید از جنایت‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی در اردوگاه جبالیا که طی 20 روز گذشته زیر آتش شدید حملات ارتش اشغالگر قرار داشته است اعلام کرد: رژیم اشغالگر صهیونیستی به دنبال تبدیل کردن نوار غزه به منطقه‌ای غیرقابل زندگی است.
وی در بیانیه‌ای مطبوعاتی اظهار داشت: فیلم‌ها و عکس‌هایی که بعد از عقب‌نشینی ارتش اشغالگر از اردوگاه جبالیا منتشر شد، اوج وحشی‌گری صهیونیست‌ها و جنایت‌های آنها در این اردوگاه علیه غیرنظامیان را نشان می‌دهد. این صحنه‌ها بار دیگر ماهیت فاشیستی، نژادپرستانه و تروریستی رژیم اشغالگر را فاش کرد که ساده‌ترین اصول انسانی و ارزش‌های اخلاقی و قوانین بین‌المللی و انسانی را زیر پا می‌گذارد و هیچ توجهی به تصمیمات و احکام صادر شده به ویژه ازسوی دیوان بین المللی دادگستری ندارد.
این مقام دولتی در غزه تاکید کرد: برای دومین بار طی 20 روز گذشته ارتش اشغالگر با استفاده از سیاست زمین سوخته، دست به جنایتی فجیع در اردوگاه جبالیا زد که با شهادت و زخمی شدن صدها غیرنظامی فلسطینی و آوارگی اجباری حدود 200 هزار نفر از فلسطینی‌ها همراه بود. اشغالگران در این حملات وحشیانه، همه بلوک‌ها و منازل مسکونی را ویران کردند و آتش زدند و همه زیرساخت‌های عمومی و خدماتی را از بین بردند؛ به طوری که انگار این منطقه تحت یک زلزله ویرانگر قرار گرفته است.
سلامه معروف اعلام کرد که تیم‌های دفاع مدنی و آمبولانس‌ها بعد از عقب نشینی ارتش اشغالگر از اردوگاه جبالیا، اجساد ده‌ها شهید را در میان ویرانه‌ها پیدا کردند و تلاش برای پیدا کردن اجساد سایر شهدا همچنان ادامه دارد. اشغالگران از بمباران و تخریب هیچ مرکز غیرنظامی حتی کلینیک‌ها، مقرها و مراکز سازمان‌های امدادی بین‌المللی نیز دریغ نکردند. رژیم اشغالگر به شکل عامدانه زیرساخت‌های اقتصادی و تجاری همانند بازارها و مغازه‌ها را تخریب کرد.
وی ادامه داد: نظامیان صهیونیست حتی به قبور فلسطینیان هم رحم نکردند و با خودروهای نظامی مشغول نبش قبر شدند. این تحرکات وحشیانه ارتش صهیونیستی حمله آشکار به ارزش‌های انسانی و قوانین بین‌المللی است و ابعاد جدیدی از نسل کشی این رژیم علیه غیرنظامیان فلسطینی را فاش می‌کند. در سایه این جنایات برای همه روشن شده که رژیم اشغالگر به دنبال تبدیل کردن نوار غزه به منطقه‌ای غیرقابل زندگی است.
از طرف دیگر روزنامه القدس العربی در گزارشی به جنایات وحشیانه اشغالگران در منطقه جبالیا در شمال غزه و اردوگاه آن اشاره و اعلام کرد که طی 20 روز حمله وحشیانه اسرائیل به جبالیا، بافت منطقه‌ای و واحدهای مسکونی بی‌شمار این منطقه به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و همه خانه‌ها و زیرساخت‌ها ویران شده است.
براساس این گزارش، زمانی که اهالی جبالیا بعد از عقب نشینی ارتش رژیم صهیونیستی به این منطقه و اردوگاه آن برگشتند چیزی جز ویرانه ندیدند؛ انگار که یک زلزله بسیار بزرگ رخ داده و دیگر نشانه‌ای از زندگی در این منطقه وجود ندارد.
آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) در واکنش به جنایت‌های ارتش اشغالگر در جبالیا اعلام کرد: ما گزارش‌های وحشتناکی از اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه در زمینه کشتار و زخمی شدن کودکان در مدارس آنروا با تانک‌های اسرائیلی طی هفته‌های گذشته دریافت کردیم.
مرکز دیده‌بان حقوق بشر اروپا -مدیترانه هم در گزارش خود در این زمینه اعلام کرد که ارتش اسرائیل طی سه هفته عملیات نظامی خود علیه اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه، با نابودی همه جانبه مایحتاج باقیمانده برای زندگی و از بین بردن همه منازل مسکونی و زیرساخت‌ها در این منطقه، آن را تبدیل به مکانی غیرقابل زندگی کرده است.
در همین حال، با تشدید وخامت اوضاع انسانی در غزه، 70 فلسطینی دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته به شهادت رسیدند.
سازمان ملل: زندگی در نوار غزه وحشتناک شده است
سازمان ملل اعلام کرد از زمان حمله رژیم صهیونیستی به شهر رفح که ماه گذشته شروع شد، زندگی در برخی از مناطق جنوبی نوار غزه وحشتناک شده است. مدیر برنامه جهانی غذا در فلسطین، گفت آوارگی‌ای که در 10 روز اخیر در رفح رخ داده برای تعداد زیادی از فلسطینی‌ها یک تجربه وحشتناک است.
وی افزود به دلیل کمبود سوخت، نانوایی‌های برنامه جهانی غذا بسته شدند و از حمله رژیم صهیونیستی به رفح، حتی یک کامیون کمک هم وارد این شهر نشدو این نهاد دیگر به انبار اصلی خود در جنوب غزه دسترسی ندارد، این انبار به کلی از دست رفت و 2700 تن مواد غذایی موجود در آن به دلیل جنگ یا غارت شد یا فاسد.
اشغال محور فیلادلفیا
براساس تحلیل شبکه «سی‌ان‌ان» آمریکا از تصاویر ماهواره‌ای، ارتش رژیم صهیونیستی سه‌چهارم مرز بین مصر و نوار غزه که به محور فیلادلفیا معروف است، به اشغال خود درآورده است. سی‌ان‌ان گزارش کرد طی روزهای اخیر عملیات تخریب در آنجا تکمیل شده و ظاهرا از این منطقه به عنوان پارکینگ یا پایگاه نظامیان صهیونیستی استفاده می‌شود.
شبکه سی‌ان‌ان گزارش کرد عملیات زمینی در شهر رفح بسیار شبیه به روش آغاز حمله زمینی اولیه به غزه است، زیرا با عملیات بولدوزر و حملات نظامی آغاز می‌شود و به دنبال آن خاک‌ریزهایی برای حفاظت از انبارهای خودروها و پایگاه‌های عملیات نظامی ایجاد شده است.

  تعداد بازديدها: 67
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=100040
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.