تاريخ انتشار: 10 خرداد 1403 ساعت 00:08:45
سید حسن خمینی: آنچه امام برای ما پدید آورد «خودباوری» بود/ امام به «با هم بودن»، «اعتماد به مردم» و «دل به هم گره زدن» باور داشت/ با باور به اینکه «ملت» و «کشور» با هم باشند می‌توان فردا را ساخت، می‌توان ناامیدی را از بین برد

سید حسن خمینی در مراسم تجدید میثاق وزیر، مدیران و کارکنان وزارت علوم تحقیقات و فناوری با آرمان های امام تاکید کرد: آنچه که امام گفتند و رهبری بر آن تأکید دارند؛ اعتماد به مردم،‌ خودباوری، دل ها را به هم گره زدن و باور به این که از دل همین جوانان میتوان آینده را ساخت.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س)، سید حسن خمینی در مراسم تجدید میثاق وزیر، مدیران و کارکنان وزارت علوم تحقیقات و فناوری با آرمان های امام، ابتدا سالگرد ارتحال امام و همچنین درگذشت شهادت گونه رئیس محترم جمهور و وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی و همراهان را تسلیت گفت و سپس به تمایز علم و فرهنگ پرداخت و اظهار کرد: علم، وقف یک ملت یا متعلق به یک زمان یا تاریخ نیست؛ زمانی ما صاحبان علم بودیم، اما مدتی در این حوزه کم کار شد و دیگران گوی سبقت را از ما ربودند.

یادگار امام با بیان اینکه علم قدرت آفرین و حتی ثروت آفرین است، افزود: این سوال وجود دارد که آیا قدرت، علم آفرین است یا علم است که باعث پیدایش ثروت، قدرت می‌شود؟! واقعیت این است که همه این عناصر با یکدیگر هم‌افزایی دارند. معتقدم ابتدا نه علم و قدرت، بلکه «اراده» بوده است. انسان اگر اراده کند حرکت می‌کند. آن عاملی هم که باعث حرکت انقلابی در ملت می‌شود، باور است. وقتی دست در دست هم داده می‌شود، یک طوفان به وجود می‌آورد.

وی افزود: انسان صاحب ثروت و امنیت حتما تواناتر از انسان عاجزی است که در خوف و طمع و گرسنگی است.

سید حسن خمینی افزود: در قرآن گفته شد ۲۰ مسلمان اگر با هم باشند، می‌توانند ۲۰۰ نفر را شکست می‌دهند. این امری است که امام به آن باور داشت؛ با هم بودن، اعتماد به مردم و دل به هم گره زدن. لذا با باور به اینکه ملت و کشور با هم باشند می‌توان فردا را ساخت و این نکته کمی نیست و می‌تواند ناامیدی را از بین ببرد.

یادگار امام یادآور شد: آنچه امام برای ما پدید آورد «خودباوری» بود که همه این عناصر از آن ایجاد می‌شود. آنچه انقلاب از آن پدید می‌آید «ما می‌توانیم» است. 

وی افزود: «ما» در روابط انسانی شکل می‌گیرد و از این روست که در قرآن آمده «کم من فئه قلیله غلبت فئه کثیره».

سید حسن خمینی خاطرنشان کرد: یکی از نمایندگان مجلس مشروطه گفته بود ما به ولی نعمت نیاز داریم. محمد علی شاه به همین جمله استناد کرد و گفت، این نشان می‌دهد ما هنوز توانایی پیاده سازی مشروطه را نداریم. 

وی تاکید کرد: آنچه که امام گفتند و رهبری بر آن تأکید دارند؛ اعتماد به مردم،‌ خودباوری، دل ها را به هم گره زدن و باور به این  که از دل همین جوانان میتوان آینده را ساخت. 

یادگار امام هشدار داد: دشمنان همین نقطه را هدف گرفته اند و آینده تاریکی را تصویر می‌کنند که متاسفانه برخی آن را باور میکنند و در قالب مهاجرت ها آن را می‌بینیم.

  تعداد بازديدها: 174
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=100004
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.