تاريخ انتشار: 22 شهريور 1400 ساعت 21:40:42
فلاَ تَذْهَب‌ْ نَفْسُکَ

✍️آیت الله دکتر شهید بهشتی که در کنار استاد شهید مطهری که به حق و با تاکید مکرر امام خمینی(ره) و سایر بزرگان صاحب اندیشه در انقلاب اسلامی به نماد تفکر اصیل و قابل اتکای انقلاب اسلامی شناخته می شوند باید که در تبین اندیشه و فرهنگ انقلاب اسلامی بیش از دیگران مورد رجوع و استناد باشند.
✍️سردار سلیمانی فرمانده سازمان بسیج در مراسم سخنرانی (۲۱شهریور۱۴۰۰) برای هادیان سیاسی نیروهای مسلح که نمی دانیم چیست اظهار داشت: نیروی مقاومت بسیج در حال برنامه ریزی برای راه اندازی دو قرارگاه مرکزی فضای مجازی و ده قرارگاه تعلیم و تربیت با هدف عملیاتی تربیت هشت میلیون جوانان مومن و پایه کار انقلاب است. سردار جعفری فرمانده سابق سپاه که در ۱۳۹۸ به عنوان فرمانده قرارگاه جنگ نرم منصوب گردید قبلاً از راه اندازی و سازماندهی هزار گردان سایبری برای فعالیت در فضای مجازی خبر داده بود.
✍️اینکه تمام افراد و مراکز باید در حوزه فرهنگ و کمک به تربیت نسل جوان فعال  بوده و منشا خیر باشند حتماً ایده درستی است و شاید ترجمان امر به معروف و نهی از منکر هم باشد و بالاتر از اینها شاید معنای دقیق مهربانی است که خاتم الانبیا رسول مکرم اسلام (ص) چنان مشتاق به دغدغه تربیت و سعادت نوع بشر بودند که حضرت باریتعالی مکرر هشدار فرمودند خود را محزون نکن وَلاَ یَحْزُنْکَ الَّذِین‌َ یُسَارِعُون‌َ فِی‌ الْکُفْرِ و فرمود خود را آزرده خاطر مساز فَلَعَلّکَ باخِع‌ٌ نَفْسَکَ تا جایی که می فرماید پیامبر مبادا جانت را از دست دهید فَلاَ تَذْهَب‌ْ نَفْسُکَ که خدا هر که را بخواهد هدایت خواهد کرد.
- اما شهید آیت الله دکتر بهشتی از نظریه پردازان انقلاب اسلامی معتقد بود (روزنامه اطلاعات ۱۳۵۷/۱۲/۱۵) نباید خودسازی را بر مردم تحمیل کرد.
*آگاهی بدهید، زمینه سازی کنید برای رشد اسلام ، ولی بر مردم هیچ چیز را تحمیل نکنید.
*انسان بالفطره خواهان آزادی است، می خواهد خودسازی داشته باشد، خودش خودش را بسازد، اما بر خلاف دستور قرآن مبادا مسلمان بودن و مسلمان زیستن را بخواهید بر مردم تحمیل کنید، که اگر تحمیل کردید آنها علیه این تحمیل تان طغیان خواهند کرد.
*انسان عاشق آزادی است، می خواهد خودش به دست خود و با انتخاب خود خود را بسازد، اما شاکرا واما کفورا؛ آنقدر پیغمبر اصرار داشت، پافشاری می کرد، زحمت می کشید، خودش را به رنج و تعب می انداخت که مردم را به راه خدا بیاورد. فانت تکره الناس حتی یکونوا مومنین ای پیغمبر  تو می خواهی مردم  را وادار کنی، مجبور کنی که آنها مومن باشند؟ اینکه راه پیغمبر نیست.
*توصیه من به طلاب عزیز و به فضلای ارجمند این است که منادی حق باشید، دعوت کننده به حق باشید، آمر به معروف و ناهی از منکر با رعایت تمام معیارهای اسلامی اش باشید، اما مجبور کننده مردم در راه اسلام نباشید، چون آن مسلمانی ارزش دارد که از درون انسان ها و عشق انسان ها بجوشد و بشکفد.
*ندیدید مردم ما در این دوران پر ارزش انقلاب از خودشان چه خودجوشی و چه خود شکوفائی نشان دادند؟ بزرگ ترین اصل بعد از پیروزی یک انقلاب چیست؟ تداوم همان انقلاب است.
*همین طور که مردم ما با آزادی به راه اسلام آمدند و رهبری عالی اسلامی ما را آزادانه پذیرفتند، بگذارید در تداوم انقلاب هم مردم آزادانه راه خدا و راه اسلام، راه حق و راه خیر و صفا و راه صدق را انتخاب کنند و ادامه دهند.
✍️اینکه این حجم از قرارگاه سازی نیروی نظامی برای امور تربیتی و اطلاع رسانی یا به فرمایش شهید بهشتی آگاهی بخشی چیست بماند اما ایکاش قبل از پرداخت سالها هزینه با مراجعه به آیات نورانی قرآن رسالت ابلاغی به خاتم الانبیا و تمامی پیامبران الهی را مرور و درک می کردند تا به راهی نروند که بیراه تمامی انسانی است که به چیزی جز حاکمیت نمی اندیشیدند.۲۲شهریور۰۰

  تعداد بازديدها: 291
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=90692
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.