تاريخ انتشار: 24 دي 1399 ساعت 23:23:19
آسمان سیاه ایران

✍️نفس و زندگی مردم تهران و بسیاری از شهرهای ایران بدون کرونا هم سال هاست که به شماره افتاده است . آسمان ایران به دود ، ریز گرد و بسیاری از آلاینده های مسموم و سیاه پوشیده و علی الظاهر هیچ مقام مسئولی را یارای دیدن این همه آلودگی و سیاهی نبوده و نیست ، مقاماتی که طی تمام ۴۲ سال گذشته علی الظاهر با عبور از مجاری پیچیده و چند لایه گزینش بکارگیری شدند.
✍️سال هاست شهرهایی مانند تهران پایتخت که طی چهار دهه مقرر بود ام القری جهان اسلام و جهان باشد علاوه بر سیاهی دود و ریز گرد تا غبار و ویروس هایی مانند آنفلانزا و امروز کرونا شاهد میزبانی بوی تعفن گاه و بی گاه هم هست ، آلودگی هایی که سال هاست از دارندگان بیماری های زمینه ای و سالمندان عبور کرده ، نفس عامه مردم را به شماره انداخته است تا براساس آمار رسمی سالانه بیش از چهل هزار ایرانی تنها بر اثر سیاهی هوای غیر قابل تنفس راهی قبرستان شوند و ایران در راس کشورهای دارنده مبتلایان به سرطان شناخته شود.
✍️این دوره غلظت سیاهی کشنده تهران و بسیاری از شهرهای کشورمان به هفته رسید و مقامات متفقا مردم دست به گریبان با مرگ را به ذکر و دعا می خوانند تا شاید به لطف و رحمت باریتعالی اندکی از ابرهای کشورهای غربی به داد تنفس به شماره افتاده مردم ایران برسند ، البته چین غیر خارجی با غارت برق تولیدی ارزان کشورمان در مزارع استخراج بیت کوین بر شدت آلودگی افزوده و شاید مقامات منتظرند با واکسن غیر خارجی چینی در مدیریت ویروس کرونا جبران کنند.
✍️شاید دقت در کشف توطئه واکسیناسیون کشورهای خارجی آمریکا ، انگلیس و فرانسه باعث خوش بینی مقامات کشورمان در تشخیص سیاهی آسمان روز تهران از تاریکی شب باشد ، اما شاید سوال مناسبی است که مقامات با دیدن سیاهی آسمان تهران و بسیاری از بخش های ایران چگونه به کشف توطئه برخی کشورهای خارجی و خدمت و سلامت برخی دیگر از کشورهای غیر خارجی مانند چین و روسیه نائل می شوند؟
✍️کیهان بعد از سرزنش دیروز صدیقی اما امروز در صفحه اول تیتر کرده قدرت سخت سپاه مقامات کره را سر عقل آورد تا همگان بدانند که ایران علاوه بر فرار از مبارزه با پولشویی و شفاف سازی منع تامین منابع مالی تروریسم رسما گروگان گیری و اقدام به راهزنی را بعنوان بخشی از راهکار کسب درآمد ارزی و اخذ مطالبات خود انتخاب کرده است ، راهی که حتما در شرایط مناسب و با اجماع جهانی و تحت عنوان مبارزه با باجگیری روزی مورد برخورد قرار خواهد گرفت.
✍️اینکه چرا امثال صدیقی یکی از امامان موقت جمعه تهران بجای تشویق عملی عقل گرایی و تفکر مورد تاکید آیات قرآن و احادیث معتبر همچنان به ترویج و ترغیب خرافه پرستی و رویا پردازی اقدام می کنند حتما ریشه در استقبال یا سکوت علما در برابر بی پروایی و داستان سرایی برخی در طرح مباحثی مشابه در انتساب به ائمه اطهار علیهم السلام تحت عناوینی مانند نقل به مضمون یا شرح حال و ... دارند که گوینده و مخاطب را به مرور به باور پذیری افکار مروج خرافه نزدیک می کند.
✍️یکی از احکام برنامه چهارم در سال ۸۸ شامل جمله ی ساده ای بود که بسیاری از نمایندگان وقت و شاید شورای نگهبان بی توجه و یا عالمانه تصویب و به سادگی از این حکم گذشتند تا بدون نیاز ورود به حیطه قانون گذاری و صرفا از طریق یک حکم ساده در برنامه چهارم امور حقوقی ، قضایی ، اجتماعی و سیاسی کشور را در شرایط متفاوتی قرار دهند ، حکم ساده و کوتاه برنامه چهارمی که به سادگی سپاه و بسیج را در زمره ضابطین قضایی قرار داد تا از تاریخ تصویب برنامه چهارم سپاه بتواند علاوه بر عملیات گسترده فعالیت اطلاعاتی نسبت به بازداشت و دستگیری اجتماعی تا سیاسی اقدام کند . اتفاقی که به مرور با استعلام انتخاباتی شورای نگهبان تکمیل و این روزها در قالب اصلاح قانون انتخابات در شرف تسریع یافتن تا نظارت بر عملکرد شوراهای شهر و روستا پیش آمده است.
✍️آسمان کشور در آلودگی ، سیاهی و غیر قابل تنفس بودن در حال نزدیکی به هوای مسموم و سیاه پایتخت است ، سیاهی و مسمومیتی که جز با غفلت و ناتوانی بسیاری از مسئولین عالی ممکن نبوده و نیست . مقاماتی که از فرط کار سیاسی و جهانی یا به دلیل شدت سیاهی هوای پایتخت و کشور قادر به دیدن و درک مسمومیت هوای سیاه کشور و  به شماره افتادن تنفس مردم نیستند ، قادر به درک مرگ دردناک سالانه ده ها هزار نفر از مردم کشورمان که راهی جز قبرستان ندارند نیستند. ۲۴ دی ۹۹

  تعداد بازديدها: 1369
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=88380
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.