تاريخ انتشار: 16 دي 1399 ساعت 22:42:15
شهادت سلیمانی و المهندس نیروهای آمریکایی را در مسیر خروج از عراق قرار داد

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان یکشنبه شب در سخنرانی به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: باید به شهدای مقاومت وفادار بود و نباید درباره آن‌ها سکوت کرد.
به گزارش المنار، سید حسن نصرالله ابتدا سالروز شهادت سردار سلیمانی و شهید المهندس و همرزمانشان را به خانواده‌های آن‌ها و محور مقاومت تسلیت گفت.دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: ما می‌دانیم که چگونه تهدید وخون‌هایی که به ناحق ریخته شده است، به فرصت تبدیل کنیم، درحالی که دیگران انتظار داشتند که این تهدیدات موجب عقب نشینی و سست شدن ما شود، اما به یک این مساله به یک انگیزه قوی برای پایداری و ادامه راه و احساس مسئولیت بیشتری تبدیل شد.
وی خطاب به آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها و متحدان آنان گفت: هنگامی که ما را می‌کشید، بیداری ملت‌های ما بیشتر می‌شود و آن زمان که دست به کشتن رهبران ما می‌زنید، پایبندی ما به حق افزایش می‌یابد.نصرالله اضافه کرد: کسانی که می‌خواهند با کشتار، ترور، جنگ و خودروهای بمب‌گذاری، محاصره و تحریم در تصمیم و عزم و اراده ما خدشه‌ای وارد کنند، متوهم هستند.
وی گفت: نگرانی زیادی در منطقه و خلیج فارس و اسرائیل به علت سالگرد شهادت فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس وجود دارد. منطقه در وضعیت تنش شدید قرار دارد و نمی‌دانیم چه حادثه‌ای و در کجا رخ خواهد داد.
دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: اگر شهادت فرماندهان شهید نبود شعار اخراج آمریکا از منطقه به شعاری که ملت‌های منطقه برای آن اقدام کنند تبدیل نمی‌شد. شهادت فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس، نیروهای آمریکایی را در مسیر خروج از عراق قرار داد. این شهادت سبب یکی از بزرگ‌ترین تظاهرات مردم عراق برای اخراج آمریکا از کشورشان شد.
نصرالله اضافه کرد: قصاص عادلانه از عوامل اجرایی و دستوری ترور شهید حاج قاسم؛ این مسئولیت هر مجاهد و وفادار در کره زمین است.
وی خطاب به آمریکایی گفت: اگر ما را در یک منطقه کوچکی محاصره کنید، هرگز احساس نخواهیم کرد که محاصره شده‌ایم، بلکه احساس ما این است که این دشمنان ما هستند که محاصره هستند، چرا که کسی که به خداوند ایمان دارد، هرگز احساس نمی‌کند که محاصره شده است.
او همچنین گفت: آمریکا الان از کشورهایی که بندرت اسمشان را شنیده‌اید می‌خواهد که نام حزب‌الله را در لیست تروریسم قرار بدهند. این بخشی از نبرد جاری علیه مقاومت است. امروز فقط ما محاصره نیستیم.. دشمنان ما هم محاصره‌اند. دشمن وارد نبردی از پیش باخته شده است. محاصره توکل ما به منبع قدرت حقیقی را بیشتر خواهد کرد.

*روزنامه جمهوری اسلامی

  تعداد بازديدها: 326
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=88275
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.