تاريخ انتشار: 04 آبان 1399 ساعت 18:41:03
سپهری و فلوید

✍️پس از قتل جورج فلوید که به دست پلیس شقی آمریکا به شکلی وحشیانه کشته شد ، با خبر قتل مهرداد سپهری که در عین زنجیر بودن دستانش به یک تابلو خیابانی با گاز فلفل و شوکر پلیس به قتل رسیده . با فیلم بازداشت جوان اسفراینی دقیقا با تکنیک زانوی پا پلیس بر گردن متهم روبرو شدیم.
✍️همانطور که قبلا توضیح دادم پلیس در بازداشت و دست بند زدن به متهم خطرناک از تکنیک های متفاوتی مثل گذاشتن زانوی پا وسط کتف ها ، روی گردن و ... استفاده می کند تا متهم خطرناک از امکان مقابله و خلع سلاح مامور برخوردار نباشد.
✍️اما چرا جورج فلوید مجرم مسلح به نماد مظلومیت بشری سیاهان و خوی جنایتکارانه آمریکایی و امثال مهرداد به اقتدار پلیس خدمتگذار یا براساس رویه دائمی کشورمان در نهایت به معرفی عامل همیشگی اشتباه خلبان در سقوط هواپیما ختم می شود؟
✍️سرنوشت مامورین پلیس آمریکایی صحنه دستگیری فلوید را تا صحن دادگاه و دفاعیات وکلای دو طرف و ادله قانونی قاضی را جهان می بیند . چرا در مورد برخورد مشابه فلوید توسط پلیس با جوان اسفراینی تاکنون گزارش تلویزیون و ... منتشر نشده است؟
✍️قوه قضائیه باید در دادگاهی علنی از ماموران پلیس اسفراینی در مورد چرایی کم و کیف خشونت پلیس در لحظه بازداشت متهمان و مجرمان خطرناک بپرسند تا ذیل توضیح ماموران و البته وکیل مرحوم سپهری با برگی از واقعیات عمل نیروی انتظامی آشنا شویم.
✍️آیت الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان و امام جمعه مشهد ، برخلاف سنت و رویه دائمی که شرعا خود را موظف و مسئول امر به معروف و نهی از منکر در خصوص هر موضوع ریز و درشتی می داند تا این لحظه ساکت است ، شاید جوان مقتول خراسانی را فاقد ارزشی در شان جورج آمریکایی می بیند.
✍️اما فرمانده نیروی انتظامی که طبق روال به شدت درگیر مراسم هفته بزرگداشت نیرو است هنوز در خصوص تفاوت قتل سپهری و فلوید چیزی نگفته است . اشتری هنوز در مورد تفاوت تکنیک قرار دادن زانوی پا روی گردن جورج و جوان اسفراینی توضیح نداده است .
✍️نکته جالب اینکه وقتی زانوی مامور اول روی گردن فلوید بود مامور مسلح دوم بالای سر متهم ایستاده بود ، اما در اسفراین مامور دوم با مشاهده زانوی مامور اول روی گردن متهم در حال وارد آوردن ضربات روی بدن متهم است .
✍️کلام آخر اینکه پلیس آمریکا می داند هر آمریکایی قانونا می تواند در شرایط عادی هم مسلح باشد بنابراین در برخورد با افراد فرض ابتدایی مسلح بودن متهم است در حالیکه نگهداری و حتی حمل سلاح سرد در ایران جرم بزرگی است و فرض پلیس در شرایط معمول مسلح نبودن افراد است.

  تعداد بازديدها: 404
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=87514
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.