تاريخ انتشار: 09 تير 1399 ساعت 00:47:52
فاصله جهنمی سطح زندگی

✍️شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی و استاد شهید مطهری قطعا دو رکن نظریه پرداز بی بدیل انقلاب اسلامی هستند نظریه پردازانی که بسیار صریح و بی هیچ مصلحت اندیشی و البته جذاب و حکیمانه سخن می گفتند.
✍️ تخریب بهشتی و مطهری پیش و پس از انقلاب اسلامی به شدت ادامه داشت . فلان آیت الله در مراسم سخنرانی شب ۲۱ ماه رمضان مطهری را متاثر از مارکسیسم و فلان آیت الله در مراسمی دیگر بهشتی را سازشکار ، تجملگرا ، اشرافی ، دیکتاتور ، انحصارطلب و غرب زده معرفی می کردند !.
✍️اما سالروز شهادت الگوی اندیشه مدیریت دینی ، شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی شاید بهترین فرصت برای تامل و توجه به سخنان بهشتی است ، سخنانی که قطعا می تواند شاخص مناسبی برای راستی آزمایی مدیریت چهل و دو ساله ما در کشور باشد.
✍️شهید آیت الله دکتر بهشتی با گذشت ۱۵ ماه از پیروزی انقلاب اسلامی در ارزیابی عملکرد مدیریت کشور می فرماید.
*پوست‌کنده و صریح می‌گویم که انقلاب اسلامی ما با روند و مناسبات اقتصادی موجود در جامعه در معرض خطر و آسیب قطعی است. چرا؟ برای اینکه در این بعدش اسلامی نشده است.
*مردان و زنان و جوانان و نوجوانان انقلابی ما امروز با چشم خودشان می‌بینند که نزدیک به ۱۵ ماه از پیروزی انقلاب می‌گذرد ولی هنوز در جامعه ما سیرها و خیلی سیرها با گرسنه‌ها و خیلی گرسنه‌ها با هم دیده می‌شوند ، تا وقتی چنین است جامعه ما اسلامی نیست.
*این را من مکرر در شورای انقلاب با همین عبارت برای دوستانم گفته‌ام که دوستان برای ما قابل قبول نیست که اداره جامعه در دست ما باشد و باز هم در این مملکت کسی شب گرسنه بخوابد.
*نباید کسی زیر طاقی بخوابد که نگران است بر سر او و عزیزانش خراب شود ، از آب آلوده برای شرب استفاده کند از بی‌درمانی جان خود و عزیزانش در معرض خطر باشد این قابل قبول نیست.
*اعتراف می‌کنم در برابر ملت عزیزمان که موفقیت ما در این زمینه بسیار ناچیز بوده و امروز می‌خواهم در این روز و در این شهر اعلام کنم که همه کسانی که دلشان در عشق این انقلاب مالامال شور و هیجان است و قلبشان در محبت این انقلاب می‌تپد باید حرکت و اقدامی سریع و قاطع و مؤثر آغاز کنند و آغاز کنیم.
*باید هر چه زودتر به این فاصله جهنمی سطح زندگی در جامعه جمهوری اسلامی ایران پایان دهیم وگرنه اسلاممان باز هم تک‌ بعدی خواهد ماند و انقلاب اسلامی‌مان همه‌جانبه نخواهد شد.
*از مقام عالی رهبری انقلاب از مراجع عالیقدر تقلید از علمای ارزنده و متعهد اسلام و از مسئولان گوناگون جامعه جمهوری اسلامی استدعا می‌کنم در راه تنظیم برنامه جامع و شروع هر چه سریع‌تر این اقدام انقلابی و این مرحله جدید تکاملی در انقلاب اسلامی‌مان سرعت به خرج دهند و کاری کنند که این اقدام مؤثر در اولین فرصت ممکن صورت گیرد.
*باید جامعه محروم و محرومان جامعه ی ما با چشم خودشان عدالت اقتصادی اسلام را تحقق‌یافته ببینند و امیدوارم نه راست‌گرایان این پیشنهاد خالصانه و مخلصانه را فوری برچسب چپ‌گرایی بزنند و نه چپ‌گرایان به این پیشنهاد ناشی از دل‌سوختگی برچسب فرصت‌طلبانه بزنند.
✍️ایکاش آیت الله مصباحی مقدم عضو سابق چهار دوره مجلس و مجلس خبرگان رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) که به آمار تکاندهنده زندگی زیر خط فقر ۷۰٪ مردم ایران اشاره کردند می فرمودند با توجه به شاخص مورد اشاره شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی در مورد فاصله جهنمی سطح زندگی و مشخصه جامعه اسلامی نسبت جامعه امروز ما و جامعه اسلامی را چگونه تعریف می کنند؟
✍️آیا با تکیه بر مدیریت چهل و دوساله که به فقر ۷۰ درصدی رسانده نباید امثال سند چشم انداز مرحوم تا الگوی ایرانی اسلامی نطفه نشده را از عوامل عقب ماندگی و زمینه غیر قابل جبران ، گریز مدیریت علمی از مدیریت کشور بدانیم؟

  تعداد بازديدها: 424
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=86627
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.