تاريخ انتشار: 15 دي 1398 ساعت 21:14:59
عصر روز ترور سردار سلیمانی، با او قرار ملاقات داشتم / قرار بود او پاسخ ایران به پیام عربستان را به دست من برساند

عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق، در جلسه فوق‌العاده پارلمان برای بررسی حضور نیروهای آمریکایی در عراق گفت صبح روزی که قاسم سلیمانی در بامداد آن به شهادت رسید، با او قرار ملاقات داشته است. به گفته عبدالمهدی قرار بوده در آن دیدار سردار سلیمانی واکنش ایران به پیام عربستان را به وی بدهد.

«عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق عصر امروز(یکشنبه) برای شرکت در جلسه رای‌گیری نمایندگان عراقی در خصوص طرح اخراج نیروهای خارجی، وارد مقر پارلمان شد.

وی خواستار خروج نیروهای آمریکایی از عراق شد و گفت:‌ «منفعت عراق و آمریکا ایجاب می‌کند که نیروهای خارجی عراق را ترک کنند».

نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق گفت که «آمریکا به ما گفت که اسرائیل انبارهای تسلیحاتی الحشد الشعبی را در تابستان گذشته، بمباران کرده بود».

نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق در جلسه رای‌گیری پارلمان افزود: «آمریکا و ایران با تروریسم مبارزه و از نیروی مسلح عراق حمایت کردند».

وی تصریح کرد: «عصر روز ترور سردار سلیمانی با وی قرار ملاقات داشتم تا وی پاسخ دولت ایران به نامه سعودی‌ها را به دست من برساند».

عادل عبدالمهدی تاکید کرد که حضور نیروهای آمریکایی در عراق بر مبنای مبارزه با داعش و آموزش نیروهای عراقی است.

وی تاکید کرد که نوع نگاه آمریکا به عراق در رابطه با سیاست‌هایش در قبال ایران، محکوم است. با بسیاری از سیاست‌های آمریکا در قبال عراق موافق نیستیم.

نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق افزود: آمریکا بابت هدف قرار دادن مراکز الحشد الشعبی در القائم عذر خواهی نکرد.

وی گفت: «ایران با تروریسم مبارزه و از نیروهای امنیتی عراق حمایت کرد. الحشد الشعبی بخشی از سیستم امنیتی عراق است».

*فارس

  تعداد بازديدها: 290
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=85082
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.