تاريخ انتشار: 30 آذر 1398 ساعت 20:38:41
حیرانی و سرگردانی بازار سیاست

گفتم: آقاجون سردار سرلشگر محسن رضایی فرمانده کل اسبق سپاه بر خلاف مواضع مثبت و تایید قبلی اظهار کرد: برجام محصول یک اندیشه وتفکر غلط در اداره کشور است.
گفت: اتخاذ مواضع متناقض و متناسب با شرایط روز منحصر به رضایی با تجربه ۱۸ سال فرماندهی سپاه و ۲۳ سال دبیری مجمع تشخیص مصلحت نظام نیست که از بسیاری مبتلایان به تناقض گویی می توان نام برد.
گفتم: احمد توکلی وزیر کار دولت میرحسین موسوی و سه دوره نمایندگی مجلس هم در خصوص فساد ساختاری یا سیستمی به همین سرنوشت دچار شد.
گفت: توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، طی سه دهه به شدت بر اهمیت درک و مبارزه با فساد ساختاری کشور  تاکید کرد، تا سخنرانی ۲۲مرداد۹۷ رهبری که فرمود بعضی‌ها تعبیرات فرنگی هم به‌ کار می برند، فساد سیستمی نه آقا! آن کسی که فساد را سیستمی می بیند در مغز خودش فساد هست در چشم خودش فساد هست.
* توکلی بعد از سخنان مقام معظم رهبری در تلاش برای اصلاح مواضع سه دهه گذشته با بری دانستن نظام سیاسی، از فساد در روابط اجتماعی یا مردم بعنوان مولد فساد تاکید کرد ؛ نظام فاسد نیست فسادمان سیستماتیک است تعبير فساد سيستمی يا سيستماتيك در بيان كارشناسان اقتصادی و اجتماعی با عطف توجه به معناي غير سياسي سيستم و نظام يعني معناي اجتماعی آن تعبيری درست و حاكي از يك واقعيت است.

گفتم: رضایی هم می تواند با اتکاء به رشد قدرت شناخت و کسب اطلاعات جدید تغییر موضع داشته باشد و گذشته خود را انکار و حتی محکوم کند.
گفت: مشکل امثال سرلشکر رضایی دسترسی به اطلاعات سطحی نیست که با دریافت اطلاعات جدید یا بیشتر مرتفع گردد ، رضایی در تشخیص ، تحلیل و قدرت استنباط  کارآمد نیست.
* چنانکه در روزهای آماده سازی تهاجم آمریکا به عراق که به اشغال عراق و مرگ صدام منجر شد ، رضایی میهمان شبانه برنامه تحلیلی تلویزیون بود و با هیجان و اطمینان خاصی بر شکست قطعی تهاجم آمریکا و موفقیت ارتش صدام و مقاومت گسترده مردم عراق تاکید می کرد ، برنامه تحلیلی که با اعلام شکست صدام و استقبال مردم عراق از نیروهای آمریکایی بطوری مفتضحانه ناتمام خاتمه یافت.

گفتم: فرمانده اسبق کل سپاه قبلا هم از این قبیل تحلیل ها داشت؟
گفت: سرلشگر رضایی در دوران دفاع مقدس عملا جانشین نظامی مرحوم آیت الله هاشمی فرمانده کل جنگ بود و بارها بر درخواست فرماندهی همزمان بر ارتش هم اصرار داشت ، در روزهایی که متاسفانه عملیات های بزرگ پیروز بر روی کاغذ ، عملا در ساعات آغاز به خاتمه خونین می رسیدند.
* جنگی که با نامه مفصل مملو از ناامیدی و عجز با امضای آقا محسن رضایی مبنی بر بن بست نیروهای نظامی ایران در ادامه جنگ به خاتمه رسید و اگر نبود نبوغ فرمانده جنگ مبنی بر پذیرش قطعنامه ۵۹۸ قطعا با عملیات فروغ عراق بجای فروغ جاویدان گروهک نفاق با سرنوشت غیر قابل تصور دیگری روبرو بودیم.

گفتم: سرلشگر رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت یک روز بعد از امضای برجام تاکید کرد: حقيقتا ظريف مجاهدت بزرگی كرده و به فرجام رساندن این مذاکرات دربرابر شش قدرت دنيا ساده نبود در روزی دیگر با اشاره به ثمرات اقتصادی و سیاسی برجام  اظهار کرد: در زمینه سیاسی توانستیم پروژه منزوی سازی ایران را بشکنیم و در بعد اقتصادی وضعیت  از دوران تحریم بهتر می شود.  
گفت: دبیر مجمع تشخیص مصلحت همچنین با ارسال نامه ای خدمت رهبری نوشت: امروز فرزندان و سربازان رهبری از جمله ظریف درحال پیشروی در سنگرهای دشمن هستند و در موضع دیگری تاکید کرد: ترس آمریکايي ها از اجرایی شدن برجام کاملاً مشهود بود ، چرا که فشار عربستان ، رژیم صهیونیستی و تندروهای آمریکا بزرگ‌ترین موانع اجرای برجام به شمار می‌آمد ، امروز که برجام، اجرایی شده قاطبه ملت ایران فریاد برمی‌آورند که زنده‌باد جمهوری اسلامی
6⃣گفتم علی رغم مبانی سست تحلیلی و فرماندهی قابل خدشه سرلشکر رضایی در دوران فرماندهی کل سپاه و فرماندهی نظامی دوران دفاع مقدس که باید در فرصتی نچندان دور مورد نقد و بررسی قرار گیرد یا دوران طولانی دبیری مجمع تشخیص مصلحت که مشخص نیست چرا باید شبه دائمی باشد شخصیت فردی قابل قبولی نیست؟
✅گفت آقاجون آقا محسن رضایی پس از خاتمه جنگ دانشجوی غیر حضوری دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران شناخته شد دانشجویی که اساتید جهت آموزش خصوصی بعضا ناچار از حضور در دفت فرمانده بودند و مشخص نیست چگونه و با تکیه به کدام مناسبات غیر مرئی به پایان و اخذ دکتری رسید و کلاس کدام اساتید جوان را تا اخذ هیات علمی اداره کرد.
????دبیر دائمی مجمع تشخیص مصلحت متاسفانه حتی با فرار و خیانت فرزندش در همکاری و پناهندگی به آمریکا برخورد مناسبی نداشت تا جایی که تلاش کرد مرگ فرزند پناهنده به آمریکا در امارات را به شهادت تعبیر و پیکرش را در قطعه شهدای دفاع مقدس جای دهد که خوشبختانه علی رغم همراهی برخی مقامات نشد که نشد.

  تعداد بازديدها: 762
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=84898
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.