تاريخ انتشار: 16 دي 1397 ساعت 23:34:04
اصلاحات اعمال شده روی لایحه «مبارزه با پولشویی» هم مورد تایید رییس مجلس بود هم نماینده دولت؛ چه جای بهانه گیری وجود دارد؟ / لایحه «مبارزه با پولشویی» یک قانون داخلی بود؛ تکیه FATF روی پالرمو و CFT است / دولت در تهیه لایحه «مبارزه با پولشویی» کاملا هوشیار بود؛ می خواست لایحه کارآمد باشد تا اگر دیگران هم می خواهند به آن استناد کنند، بکنند

غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره اصلاحات اعمال شده روی لایحه مبارزه با پولشویی می گوید: اصلاحاتی که صورت گرفت را غالبا رییس مجلس و نماینده دولت پذیرفتند. بنابراین چه جای بهانه گیری و ایرادگیری است؟

مصباحی مقدم در گفتگو با خبرنگار «انتخاب» درباره مباحثی که پیرامون احتمال عدم تایید لایحه پولشویی توسط FATF به دلیل اعمال اصلاحاتی در آن توسط مجمع مطرح شده، گفت: اول اینکه لایحه پولشویی یک لایحه داخلی است. FATF می خواهد آن را قبول بکند یا نکند. مورد دوم اینکه آنچه را که مجلس تصویب کرده بود و هیات عالی نظارت ایراد گرفته بود، به طور عمده نسبت به اضافه هایی بود که مجلس روی لایحه دولت اضافه کرده بود.

او ادامه داد: دولت هم کاملا هوشیار و مقید بوده و خواسته بود که لایحه از کارآمدی لازم برخوردار باشد و اگر دیگران هم می خواهند به آن استناد کنند، بکنند.

مصباحی مقدم تصریح کرد: اصلاحاتی که صورت گرفت را غالبا رییس مجلس و نماینده دولت پذیرفتند. بنابراین چه جای بهانه گیری و ایرادگیری است؟

او درباره پیش بینی خو از نظر FATF درباره این مصوبه گفت: FATF روی دو کنوانسیون پالرمو و CFT تکیه دارد که هنوز آنها به مجمع نیامده اند. اما لایحه پولشویی اصلاح یک قانون داخلی است که برای کارآمد کردن آن انجام گرفته است. مجمع هم تماما توجه داشته است که کارآمدی این قانون را بالا ببرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره زمان طرح دو لایحه پالرمو و CFT در مجمع نیز گفت: CFT هنوز بین مجلس و شورای نگهبان در رفت و آمد است. پس اگر مجلس آن را اصلاح کند به مجمع نمی آید ولی اگر اصرار کرده باشد، به مجمع می آید. حالا چه زمانی اینها انجام می شود، معلوم نیست.

  تعداد بازديدها: 510
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=82260
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.