تاريخ انتشار: 16 تير 1396 ساعت 22:05:41
قطر: بیانیه کشورهای تحریم کننده باطل و برخلاف قوانین بین الملل است


یک مقام مسئول در وزارت خارجه قطر با ابراز تاسف نسبت به بیانیه کشورهای تحریم کننده، اتهام‌های تحریم کنندگان علیه دوحه را باطل و مغایر با قوانین بین المللی دانست.

به گزارش رسانه های عربی، این مقام مسئول قطر گفت که متهم کردن دوحه به دخالت در امور داخلی این کشورها و حمایت مالی از تروریسم، ادعاهایی بی اساس است.
 
وی یادآورشد: موضع دولت قطر در قبال تروریسم، ثابت و همواره در محکومیت تروریسم با هر نوع و اشکال آن است.
 
این مقام حوزه دیپلماتیک قطر افزود: بنا به گواهی جامعه بین الملل قطر عضوی فعال و پایبند به قوانین بین المللی درنبرد علیه تروریسم در سطح منطقه‌ای و جهانی است.
عربستان و متحدانش بامداد جمعه در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که مخالفت دولت قطر با درخواست کشورهای چهارگانه از دوحه بیانگر میزان ارتباط قطر با گروه های تروریستی و ادامه تلاش های این کشور برای تخریب و تضعیف امنیت و ثبات در خلیج فارس و منطقه است.
عربستان 15 خرداد به همراه امارات، بحرین، مصر، دولت شرق لیبی، جزایر مالدیو و عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری فراری و مستعفی یمن با ادعای حمایت قطر از تروریسم و افراط گرایی و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها، روابط سیاسی و دیپلماتیک خود را با دوحه قطع کردند.
در پی این اقدام، قطر با ابراز تاسف از تصمیم این کشورها، آن را غیرقابل توجیه دانست و تاکید کرد: ادعاهایی که موجب اتخاذ این تصمیم شده، نادرست است.
عربستان، امارات و بحرین همچنین تمام مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود با قطر بسته اند.
* ایرنا

  تعداد بازديدها: 504
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=77444
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.