امام خمینی (ره) والله اسلام تمامش سیاست است؛ ***** مقام معظم رهبری: به گفتار امام و کردار امام اهتمام بورزید ***** امام خمینی(ره): ان شاء الله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد 1367/4/29 ***** امام خمینی(رحمة الله علیه) : حکومت آل سعود، این وهابیهای پست بیخبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند 1366/5/12***** امام خمینی (ره) شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است ***** امام خمینی (ره): ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم ***** امام خمینی(ره) ”من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید، علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید.„ ***** حُسنُ الخلاقِ یُدِّرُ الرزاقَ وَ یونِسَ الرِّفاقَ؛ خوش اخلاقى روزى ها را زیاد مى کند و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد. «نهج الفصاحه، ح 781»***** امام خمینی(س) علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند .هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق ***** بايد مسائل اسلامي حل بشود در اينجا و پياده بشود. بايد مستضعفين را حمايت بكنند، بايد مستضعفين تقويت بشوند حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحیفه امام – جلد 6 – صفحه 461 ***** اهمیّت فضای مجازی به انداره ی انقلاب اسلامی است "مقام معظم رهبری" ***** آن کسی قلمش قلم انسانی است که از روی انصاف بنویسد. امام خمینی (ره) ***** همان طوري که در سابق عمل مي‌شد، روضه‌خواني بشود، مرثيه گفته بشود، شعر و نثر در فضايل اهل بيت و در مصائب آنها گفته بشود. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام – جلد 15 – ص 332 ***** نگذاريد پيشكسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود به فراموشي سپرده شوند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** من در ميان شما باشم و يا نباشم، به همه شما وصيت و سفارش مي‌کنم که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره‌هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است که متأسفانه با سياست‌هاي غلط حاکمان دست‌نشانده به خاک مذلت نشسته‌اند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 80 ***** پيغمبر اسلام تمام عمرش در امور سياسي بود، تمام عمرش را صرف كرد در سياست اسلامي، و حكومت اسلامي تشكيل داد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 15، ص 11 ***** امام به همه فهماند که انسان کامل شدن، علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. مقام معظم رهبری ***** راه ما راه امام خمینی است و در این راه با همه قدرت و قاطعیت خود حرکت خواهیم کرد. مقام معظم رهبری

 

 

 

تاريخ انتشار: 27 مهر 1399 ساعت 01:31:33
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
تحریف و تاریخ سازی

✍️انتشار خاطرات یکی از  ارکان مطالعه و مبنای قضاوت تاریخی است ، علی الخصوص در جوامعی که از عقبه ی مطالعه علمی تاریخ است یا جامعه به قدیس سازی ، پیشداوری و مصادره به مطلوب وقایع مبتلا است.
✍️روایت تاریخ مبتنی بر خاطره گویی ناچار از توجه به انگیزه ، ملاحظات ، منافع فردی و گروهی آشکار و پنهان راوی است.
✍️پس از پیروزی انقلاب اسلامی بخشی از شخصیت های سیاسی و کمتر غیر سیاسی به دلایل مختلف نسبت به انتشار مطالبی تحت عنوان خاطرات اقدام کردند که در مواردی حتما قابل استفاده و در بخش اعظمی از مطالب نیازمند مطالعه و بررسی دقیق یا به بیان امروز راستی آزمایی است.
✍️البته اهل مطالعات تاریخی می دانند که بررسی منتقدانه ی مبتنی بر راستی آزمایی خاطره نگاری مقامات و شخصیت های صاحب قدرت رسمی و غیر رسمی کاری بسیار دشوار و پر هزینه است ، تا جایی که می تواند به نابودی ثروت ، موقعیت ، آبرو و حتی جان محقق مدعی راستی آزمایی بیانجامد.
✍️خاطرات بسیاری از افراد با توجه به موقعیت اجتماعی و حکومتی ، روایت از دیگران ، برداشت از وقایع و تحلیل شرایط قابل پذیرش و استناد نیستند.
✍️اما در همین نوع خاطره گویی موارد مورد اشاره افراد در باره ی باورها و عملکرد سوء خودشان به شدت مورد توجه و البته تا حد قابل توجهی بعنوان حدیث نفس گوینده می تواند مورد استناد باشد.
✍️این روزها هم بسیاری در تلاش برای انتشار روایت خود از وقایع و افراد هستند که علی رغم تمام کاستی های قابل شمارش اما به افزایش منابع قابل استناد مطالعات علمی تاریخ معاصر می انجامد.
✍️اما علی رغم همه خاطره نویسی های  دور و نزدیک این سال ها می توان انتشار مجموعه روز نگاری مرحوم آیت الله هاشمی را در ثبت حقایق ، واقعیات ، تاریخ نگاری انقلاب اسلامی ، شخصیت ها ، جریان شناسی و شکل گیری و وقوع رویدادها و حوادث حائز اهمیت و شاید منحصر به فرد دانست؟
✍️روزنگار مرحوم هاشمی بسیار ارزشمند و بر خلاف تمامی خاطره گویی یا خاطره سازی دیگران و با توجه به شاخص های ذیل یگانه خواهد بود.
- روزنگار فقط ذکر کوتاه واقعه است.
- تحلیل و برداشت نیست.
- ثبت لحظات است و پردازش نیست.
- نقل قول مستقیم طرف مراوده است.
- یکسویه نیست از همه هست.
- مستند به سند سازی و یکسوی گویی از خود نیست ، فقط ذکر با سری متوالی زمانی است.
- متن اصلی جهت تطبیق در اختیار است و ذکر موارد می توانست مغایر با شخصیت و عملکرد امروز مرحوم هاشمی هم باشد.
✍️اکثریت قریب به اتفاق صاحبان اسامی در مقطع انتشار روزنگار مرحوم هاشمی در قید حیات بوده و طی دو دهه پس از انتشار موارد مورد اعتراض هیچ کس قرار نگرفت.
✍️مرحوم هاشمی در مقاطع انتشار روزنگار در قدرت نبوده و توسط اصلاح طلبان و اصولگرایان در قدرت مشترکا مورد تهاجم و تخریب قرار داشته و علی رغم  اینکه جمع فرزندانش به سادگی بازداشت و زندانی شدند ، اما هیچ کسی جرات انکار و تشکیک مستقیم در موارد مندرج در روزنگار مرحوم هاشمی را نداشت.
✍️اما محققین علمی تاریخ با گذشت زمان و بی هراس از نام و عناوین صاحبان قدرت در آینده نچندان دور قطعا نسبت به واقع نگاری حقایق دهه های ما هم خواهند پرداخت و بسیاری از خاطره نویسی های مبتنی بر تطهیر و بزرگداشت نویسنده بی ارزش تلقی خواهند شد.
✍️تحریف و قلع حقایق و واقعیات پایان جنگ و قطعنامه شاید بهترین مدعی است ، به این معنا که وقتی جریان دروغ پرداز طی چند دهه مستمر بر طبل دروغ بکوبد و به سند سازی بپردازد اما حقیقت و واقعیت برای همیشه قابل پنهان سازی و انکار نیست ، چنانکه صدای جمعی از فرماندهان شهید پس از چند دهه حتی توسط خصم رونمایی و برخی دروغ پردازان را رسوا می کند چنانکه شهادت و اعاده حیثیت مقام معظم رهبری در حقانیت فرماندهی عالی جنگ و عقلانیت در پذیرش قطعنامه خط بطلان بود بر سه دهه دروغ هایی که برخی منتشر کردند.
✍️امروز باید باور کرد که حتی تا رسوایی امثال استالین که شاید از مهمترین نمادهای جنایت بشریت است ، به حد یک نفس کافی است.

  تعداد بازديدها: 233


 
نظرات خوانندگان:
 

نظرات حاوي توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمي‌شود.

نام:
پست الکترونيک:
متن پيام:


 
آخرين اخبار و مطالب 
جزئیات ترور شهید فخری‌زاده: کل عملیات ۳ دقیقه طول کشید / هیچ عامل انسانی در محل ترور حضور نداشته؛ تیراندازی‌ها با سلاح خودکار انجام شده / به جز محافظی که مجروح می‌شود، هیچ فرد دیگری آسیب ندیده / مالک نیسان، ۸ آبان از کشور خارج شده
خبر برادر حامد اصغری، محافظ شهید فخری زاده از زنده بودن برادرش: جراحی او موفقیت آمیز بود
محمدجواد ظریف در گفتگوی ویدیویی
بعضی دوستان به امریکا «گرا» می دهند که با ما بهتر می توانید کار کنید / خبرش را بهم می دهند که دوستان به امریکا گفته اند این ها در قدرت نمی مانند و قدرت این ها چند روزه است / صراحتا گفته اند اگر ترامپ انتخاب می شد، پیروزی ما در انتخابات ۱۴۰۰ قطعی بود/ در مذاکرات دوره ی دولت قبل، به یک توافق نانوشته با آژانس رسیده بودند که در مقابلش هیچی هم نگرفته بودند / به آسانی می گویند ظریف جاسوس است، پدربزرگش هم عامل بهایی ها؛ ابزار تبلیغ و حاشیه امن در اختیار دوستان است
واکنش مسکو به تصمیم اخیر مجلس درباره همکاری با آژانس:
احساسات همیشه به یافتن تصمیم درست یاری نمی کند / پروتکل الحاقی پاسخگوی منافع همه از جمله تهران است
انهدام باند قاچاق سلاح در کرمانشاه و کشف بیش از ۱۰۰ اسلحه
جمهوری آذربایجان «اقدام غیرانسانی» ترور شهید فخری زاده را محکوم کرد
گاردین:
ترور محسن فخری زاده به احتمال زیاد کار عوامل اسرائیل و با مجوز ترامپ صورت گرفته
رئیس‌جمهور روحانی:
به موقع پاسخ ترور شهید فخری زاده را می‌دهیم / این ترور نشان می‌دهد که دشمنان ما در هفته‌های پراضطرابی هستند؛ احساس می‌کنند دوران فشار آنها کم می‌شود و شرایط جهانی تغییر می‌کند / مردم ما هوشمندتر و حکیم‌تر از آن هستند که در دام تل آویو بیفتند؛ آنها در فکر ایجاد یک آشوب و بلوا هستند؛ بدانند ما دست آنها را از پیش خواندیم
اولین گام وزارت اطلاعات برای شناسایی عاملان ترور شهید فخری زاده
پیام تسلیت مقام معظم رهبری در پی درگذشت حجت‌الاسلام شهیدی
یادداشتی از: حجت الاسلام هادی سروش
بهره‌مندی از روشنی شمع«شهید» از زاویه دیگر
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
عمق حفره امنیتی
اتحادیه اروپا:
ترور دانشمند ایرانی اقدامی مجرمانه است / به اعضای خانواده افرادی که قربانی شده‌اند، تسلیت عرض می‌کنیم / در این اوضاع ناپایدار، بیش از هر زمان مهم است که تمامی طرفین آرامش خود را حفظ کنند
عذرخواهی عیسی کلانتری به خاطر اظهارات اخیرش در مورد امام خمینی (س)
پاسخ عجیب صداوسیما به ارسال بیانیه سپاه در خصوص حمله به عین الاسد!/ چرا واکنش رسانه ملی به ترور شهید فخری زاده این گونه بود؟
واکنش دکتر زهرا مصطفوی به شهادت شهید فخری زاده
بهروز کمالوندي، سخنگوی سازمان انرژی اتمی
عوامل ترور شهید فخری‌ زاده و حادثه نطنز یکی است؟
اطلاعیه تسلیت هیئت انصارالخمینی (ره)
بمناسبت درگذشت پدر بزرگوار زنده یاد کریم خالقی
پیام رهبر انقلاب درپی ترور دانشمند هسته‌ای و دفاعی شهید محسن فخری‌زاده
یادداشتی از: هادی سروش
بهره‌مندی از روشنی شمع«شهید» از زاویه دیگر

آرشیو همه مطالب


 
پربازديدها 
رهبر عصائب اهل الحق:
تمام گروه‌های مقاومت عراق مخالف هدف قرار دادن سفارتخانه‌ها هستند
به مناسبت سالروز رحلت
اولین مسئولیت آیت الله موسوی اردبیلی/ایشان از چه سالی مرجع شد؟/ کدام مراکز علمی فرهنگی به دست ایشان تاسیس شد؟
گزیده ی یادداشتی از: حاج حسن وفایی
جیسون تا کایلی مور
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
فهم خیانت عوامل نفوذی
یادداشتی از حجت الاسلام مسیح مهاجری
سلاطین آتشبار!
گزیده ی یادداشتی از: حاج حسن وفایی
خود گویی و خود خندی
یادداشتی از: محمدرضا حشمتی
راستگوی واقعی
جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی در حضور رهبر انقلاب
یادداشتی از: حجت الاسلام مهدی حاضری
چطور بسیجی مورد نظر امام خمینی (س) باشیم؟
تسلیت سید حسن خمینی به برادران خادم
پیام وزیر اطلاعات به مناسبت هفته بسیج مستضعفین
در جلسه کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شد؛
دستور جدید روحانی برای واکسن کرونا
در مورد شهید محسن فخری زاده بیشتر بخوانید
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
ترور دانشمند هسته ای
سندی از همکاری منافقین در ترور دانشمند شهید محسن فخری زاده
یادداشتی از: دکتر حمید انصاری
پاسخ دکتر حمید انصاری به اظهارات اخیر عیسی کلانتری
وزیر دفاع خبر داد:
رونمایی و الحاق ناوشکن تمام ایرانی «دنا» در آینده نزدیک
انصار الله:
موشک شلیک شده به «آرامکو» در اصل برای «ایلات» در نظر گرفته شده / این موشک ارتقا خواهد یافت تا بُرد آن به بندر ایلات برسد
یادداشتی از: بردیا دانش
آقای علی عسکری! بیش از این با خودتان و مردم شوخی نکنید
یادداشتی از: علی کمساری
داستان سخنان کلانتری و مظلومیت امام و بیت امام


 
آمار بازديد از سايت 
تعداد بازدید امروز: 701
تعداد بازدید دیروز: 10118
بازدید کل: 35049051
مشاهده آمار کامل
تمامي حقوق براي هيئت انصارالخميني (ره) محفوظ است.