امام خمینی (ره) والله اسلام تمامش سیاست است؛ ***** مقام معظم رهبری: به گفتار امام و کردار امام اهتمام بورزید ***** امام خمینی(ره): ان شاء الله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد 1367/4/29 ***** امام خمینی(رحمة الله علیه) : حکومت آل سعود، این وهابیهای پست بیخبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند 1366/5/12***** امام خمینی (ره) شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است ***** امام خمینی (ره): ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم ***** امام خمینی(ره) ”من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید، علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید.„ ***** حُسنُ الخلاقِ یُدِّرُ الرزاقَ وَ یونِسَ الرِّفاقَ؛ خوش اخلاقى روزى ها را زیاد مى کند و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد. «نهج الفصاحه، ح 781»***** امام خمینی(س) علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند .هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق ***** بايد مسائل اسلامي حل بشود در اينجا و پياده بشود. بايد مستضعفين را حمايت بكنند، بايد مستضعفين تقويت بشوند حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحیفه امام – جلد 6 – صفحه 461 ***** اهمیّت فضای مجازی به انداره ی انقلاب اسلامی است "مقام معظم رهبری" ***** آن کسی قلمش قلم انسانی است که از روی انصاف بنویسد. امام خمینی (ره) ***** همان طوري که در سابق عمل مي‌شد، روضه‌خواني بشود، مرثيه گفته بشود، شعر و نثر در فضايل اهل بيت و در مصائب آنها گفته بشود. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام – جلد 15 – ص 332 ***** نگذاريد پيشكسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود به فراموشي سپرده شوند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** من در ميان شما باشم و يا نباشم، به همه شما وصيت و سفارش مي‌کنم که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره‌هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است که متأسفانه با سياست‌هاي غلط حاکمان دست‌نشانده به خاک مذلت نشسته‌اند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 80 ***** پيغمبر اسلام تمام عمرش در امور سياسي بود، تمام عمرش را صرف كرد در سياست اسلامي، و حكومت اسلامي تشكيل داد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 15، ص 11 ***** امام به همه فهماند که انسان کامل شدن، علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. مقام معظم رهبری ***** راه ما راه امام خمینی است و در این راه با همه قدرت و قاطعیت خود حرکت خواهیم کرد. مقام معظم رهبری

 

 

 

تاريخ انتشار: 05 مرداد 1399 ساعت 23:09:08
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
معمای اقتصاد ایران (11) سیاست بر اقتصاد

✍️اخیرا یکی از رواسای اسبق سازمان برنامه و بودجه طی یادداشتی ضمن توضیح دلایل شکل گیری تدریجی معضل لاینحل اقتصاد ایران به نکته قابل تاملی اشاره فرمودند . نظر به اهمیت موضوع بدون ذکر نام نویسنده توجه به نکات کلیدی مورد اشاره را مفید می دانم.
*ریشه بسیاری از مشکلات اقتصاد ایران ماهیت و راه حل اقتصادی ندارد.
*مهمترین زیر ساخت لازم حل معضلات اقتصادی اصلاح مفاهیم کلیدی مبهم و قابل تفسیر مانند قدرت ، اختیار ، مسئولیت ، مالکیت ، حق انتخاب و ... در قانون اساسی است.
*تعریف مبهم و تفسیر پذیر گرانی گاه قدرت در قانون اساسی به شفافیت گریزی توضیح منشاء مشروعیت قدرت و   نسبت با اراده و خواست مردم منجر شده است.
*مرجع مشروعیت قدرت باید بطور شفاف و تفسیر ناپدیر به نفع حق ، منافع ، مصالح و امنیت مردم تعریف و میزان مشروعیت مراجع قدرت در نسبت با اراده جمعی و با تعریف شود.
*قانون اساسی حق انتخاب ارکان قدرت را بدون امکان انتخاب مستقیم مردم تعریف نموده و عملا نافی حق انتخاب است.
*لذا به همین دلیل علی رغم تجربه بی نظیر حدود چهل دوره انتخابات متاسفانه هنوز با شرکت در انتخابات از احساس مالکیت ، اعلام حق ، اعمال قدرت و ارتقاء احساس مسئولیت پذیری اجتماعی را شاهد نیستیم.
*طراز واقعی برنامه و بودجه بدون  طراز نقاط قدرت در حاکمیت ممکن نیست چنانکه طراز قدرت در حاکمیت با اتکا بر مواد مبهم و قابل تفسیر قانون اساسی غیر قابل دسترسی است.
*روند سیاست گذاری یکی از دلایل بنیادین شکل گیری تصمیمات و برنامه های منجر به معضلات اقتصادی است ، لذا اصلاح اقتصاد بدون اصلاح رویه ی سیاستگذاری ناممکن و قابل ریل گذاری اجرایی نبوده و نخواهد بود.
*اگر دغدغه ی اصلی امروز مردم  موضوعات اقتصادی است پس مردم حق دارند با صدای رسا و بلند به مشکلات اقتصادی خود و جامعه اشاره و معترض باشند . مردم حق دارند حقیقت ریشه معضلات و مشکلات لاینحل اقتصادی را بشناسند.
*معضلات لاینحل امروز نتیجه ی عملکرد دیروز نیست ، بلکه ثمره انباشت اشتباهات در هدفگذاری ، سیاست های اعمالی و البته برنامه ریزی و اقدامات چهل ساله است.
*دستیابی به ثبات ، احساس آرامش ، اعتماد به حاکمیت قانون زمینه اتخاذ هر تصمیم و اقدام اصلاحی جدی ، بنیادین و موثر است . موارد کلیدی که ریشه در اصلاح ماهیتی و ابهام گریز میثاق ملی دارد.
✍️همه باید باور کنیم که قانون اساسی دستاورد خون شهیدان نیست ، بلکه شرایط مکتوب ، مصوب و قطعا غیر مقدسی به نام میثاق ملی است . دستاورد شهدای انقلاب اسلامی تغییر نظام پادشاهی به جمهوری اسلامی است که به نوبه خود با استقرار عدالت هویت می یابد.
✍️قانون اساسی با اتکا بر تجربه و درک بسیار ناچیز انقلابیون از کم و کیف روابط و شرایط حاکمیت و نسبت قدرت ارکان حاکمیت تدوین و به تصویب مردم رسید . انتخابی که با اتکا به فهم و تجربه چهل سال حکومت قابل باز نویسی ، اصلاح و تغییر است.
✍️چنانکه درک ضرورت یک انتخاب اجتناب ناپذیر در سال ۶۸ و تجربه ناموفق مدیریت دولت ، نخست وزیری و مدیریت شورایی قوه قضاییه و حتی درک عملی شرایط مناسب استقبال و میزبانی از سران خارجی به اصلاح و تغییر جدی و بنیادین موادی از قانون اساسی و حتی زمان سرود ملی منجر شد.
✍️اینکه تمام روسای جمهور کشورمان جز مرحوم آیت الله هاشمی (دوران شهید رجایی به دلیل کوتاهی مدت حضور در ریاست جمهوری قابل استناد نیست) علی رغم تفاوت جدی در باورها و گرایشات سیاسی ریشه ی بخشی از مشکلات کشور را به عدم تناسب حدود اختیارات و مسئولیت های رئیس جمهور اعلام کردند ، قابل تامل است.
✍️اینکه چرا در زمان جنگ و علی رغم ریاست رئیس جمهور بر شورای عالی دفاع (مهمترین رکن تصمیمات نظامی) امام خمینی (ره) جانشینی فرماندهی کل قوا و فرماندهی جنگ را به رئیس مجلس تفویض فرمودند ، تا امروز که شورای عالی دفاع منحل و شورای عالی امنیت ملی با وظایفی غیر نظامی و دفاعی به ریاست رئیس جمهور جایگزین شد ، یعنی مشکل اختیار و مسئولیت همچنان باقی است.
✍️ایکاش در این روزهای سخت و دشوار اقتصادی می توانستیم شاهد تولید و مطالعه ی سه گزارش مستقل تخصصی در آسیب شناسی و ارائه راهکارهای عملی برون رفت اقتصاد ایران از معضلات پیچیده باشیم . ایکاش سه تیم مستقل متشکل از روسای سابق سازمان برنامه و بودجه ، روسای سابق بانک مرکزی و وزرای سابق امور اقتصادی و دارایی خطاب به مردم ، رهبری ، مراجع مذهبی و سران قوا تنظیم و ارائه می شدند.

  تعداد بازديدها: 105


 
نظرات خوانندگان:
 

نظرات حاوي توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمي‌شود.

نام:
پست الکترونيک:
متن پيام:


 
آخرين اخبار و مطالب 
تعرفه تست کرونا در بخش دولتی و خصوصی
وقوع دو انفجار بزرگ در بیروت+ویدیو / رویترز: حداقل ده نفر کشته شده اند / مقام امنیتی لبنان: علت حادثه، انفجار مواد منفجره قوی بوده نه ترقه ها
داستان اطلاعاتی
قسمت دوم (پایانی) رساله یا رسالت
جنبش مشروطه خواهی ایرانیان، امروز 114 ساله می شود
7 قاب از انقلاب مشروطه و به زبان ساده
اطلاعیه روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات
شناسایی و انهدام شبکه اخلال گر بازار ارز
تکذیبیه روابط عمومی وزارت اطلاعات
در خصوص نحوه دستگیری جمشید شارمهد
یادداشتی از: سعید گیتی آرا
نعل وارونه اصولگرایان در ماجرای هفت تپه !
یادداشتی از: محمد رجائی نژاد
حقوق بشر در دیدگاه امام خمینی (س)
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
نظام چیست؟
منابع طبیعی:
دستگیری ۳۰ نفر از متهمان آتش‌افروزی در جنگل‌ها و مراتع خوزستان
حضرت آیت‌الله سبحانی:
عزاداری محرم، با حفظ سلامت جامعه انجام شود
کرونا در عروسی، ۷۰ مهمان را مبتلا کرد / یک نفر جان باخت
از کجا بفهمیم کبدمان سمی شده؟
افشاگری یک منبع آگاه درباره دست داشتن یک شرکت عراقی در ترور سردار سلیمانی
یادداشتی از: احمد حیدری
سخنی با «یک نماینده انقلابی»
رهبر معظم انقلاب:
مسئله ارتباط دانشگاه و صنعت بسیار مهم است
گرفتگی عضلات را با این 8 روش درمان کنید
انتقاد صریح روحانی از سیاه نمایی ها درباره آینده کشور
باز هم سخن از نظام پارلمانی؛ مجلس یازدهم آغازگر تغییر بزرگ؟
ارتش یمن یک پهپاد آمریکایی را ساقط کرد

آرشیو همه مطالب


 
پربازديدها 
اختصاصی: در استقبال از عید سعید غدیر (7)
یا فاطمه الزهراء (س) "اثری آیینی از خانم شیرین نوشیروان"
اختصاصی:
عید سعید قربان "اثر گرافیکی آیینی از خانم شیرین نوشیروان"
اختصاصی: بمناسبت روز عرفه
سه اثر گرافیکی آیینی از خانم شیرین نوشیروان
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
انّما الأعمال بالنيات
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
جمهوری رضا خانی !!!
یادداشتی از: حجت الاسلام هادی سروش
امام باقر(ع) و حس مسئولیت و شرمندگی ما!
حجت الاسلام مرتضی جوادی آملی:
برگزار شدن یا نشدن مراسم محرم باید از جایگاه فقاهت اعلام شود/ به مخالفت ها و واکنش های احتمالی عده ای توجه نشود
حجت الاسلام دکتر محمد مقدم:
از مردم بخواهند در قرنطینه برای امام حسین(ع) عزاداری کنند/ باید از هر چیزی که موجب ضرر به جان خود و دیگری است دوری کنیم
یادداشتی از: حجت الاسلام و المسلمین حسن پویا
مهم ترین پیام امام به زائران بیت الله الحرام
روحانی:
از توطئه جنگ قوای سه گانه عبور کردیم / دشمن در عرصه اقتصادی ما را زمین نزده؛ به فکر این بودند که تورم سه رقمی شود / باید کالا را از ثبت سفارش تا ورود به انبار مانند سایه دنبال کنیم
اعمال شب عرفه
پیام رهبر انقلاب به مناسبت فرارسیدن ایام حج
در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت صنعت؛
رییس جمهور: در حال عبور از پیک کرونا هستیم
واکنش مداح معروف به بیانات رهبری درباره عزاداری محرم
نخستین تصویر منتشرشده از جمشید شارمهد پس از دستگیری توسط وزارت اطلاعات
در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت عید قربان
رهبر معظم انقلاب: در عزاداریها معیار آن چیزی است که کارشناسان بهداشت به ما میگویند
شهادت ۲ مرزبان در هنگ مرزی سردشت
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
بهانه ادامه تحریم
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
کارشناسی ؛ مرگ تحریف
در پاسخ به استفتائی مطرح شد؛
نظر آیت الله صانعی در خصوص برگزاری مراسم ماه محرم و نذری دادن در زمان شیوع کرونا


 
آمار بازديد از سايت 
تعداد بازدید امروز: 13203
تعداد بازدید دیروز: 29219
بازدید کل: 32817500
مشاهده آمار کامل
تمامي حقوق براي هيئت انصارالخميني (ره) محفوظ است.