امام خمینی (ره) والله اسلام تمامش سیاست است؛ ***** مقام معظم رهبری: به گفتار امام و کردار امام اهتمام بورزید ***** امام خمینی(ره): ان شاء الله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد 1367/4/29 ***** امام خمینی(رحمة الله علیه) : حکومت آل سعود، این وهابیهای پست بیخبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند 1366/5/12***** امام خمینی (ره) شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است ***** امام خمینی (ره): ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم ***** امام خمینی(ره) ”من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید، علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید.„ ***** حُسنُ الخلاقِ یُدِّرُ الرزاقَ وَ یونِسَ الرِّفاقَ؛ خوش اخلاقى روزى ها را زیاد مى کند و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد. «نهج الفصاحه، ح 781»***** امام خمینی(س) علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند .هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق ***** بايد مسائل اسلامي حل بشود در اينجا و پياده بشود. بايد مستضعفين را حمايت بكنند، بايد مستضعفين تقويت بشوند حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحیفه امام – جلد 6 – صفحه 461 ***** اهمیّت فضای مجازی به انداره ی انقلاب اسلامی است "مقام معظم رهبری" ***** آن کسی قلمش قلم انسانی است که از روی انصاف بنویسد. امام خمینی (ره) ***** همان طوري که در سابق عمل مي‌شد، روضه‌خواني بشود، مرثيه گفته بشود، شعر و نثر در فضايل اهل بيت و در مصائب آنها گفته بشود. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام – جلد 15 – ص 332 ***** نگذاريد پيشكسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود به فراموشي سپرده شوند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** من در ميان شما باشم و يا نباشم، به همه شما وصيت و سفارش مي‌کنم که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره‌هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است که متأسفانه با سياست‌هاي غلط حاکمان دست‌نشانده به خاک مذلت نشسته‌اند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 80 ***** پيغمبر اسلام تمام عمرش در امور سياسي بود، تمام عمرش را صرف كرد در سياست اسلامي، و حكومت اسلامي تشكيل داد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 15، ص 11 ***** امام به همه فهماند که انسان کامل شدن، علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. مقام معظم رهبری ***** راه ما راه امام خمینی است و در این راه با همه قدرت و قاطعیت خود حرکت خواهیم کرد. مقام معظم رهبری

 

 

 

تاريخ انتشار: 26 فروردين 1399 ساعت 23:06:07
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
معمای اقتصاد ایران 2 (هزینه عوامل تولید)

✍️آیا با افزایش سطح عمومی قیمت ها نباید حقوق کارکنان و دستمزد کارگری و دریافتی بازنشستگان را اصلاح کرد؟
✍️تولید کالا و خدمات مستلزم بکارگیری ترکیبی از عوامل کار ، ابزار ، تکنولوژی و سرمایه است عواملی که بابت سهم در تولید و ایجاد ارزش افزوده مستحق دریافت حقوق و دستمزد شناخته می شوند . حقوق و دستمزد در روند تولید کالا و خدمات حتی مبتنی بر سرمایه و تکنولوژی از مهمترین عوامل صرف هزینه هستند.
✍️افزایش حقوق و دستمزد در تولیدات کالا و خدمات توام با انباشت مشکلات و محدودیت ها یا نیاز به افزایش دقت ، سرعت و حجم تولید و خدمات علی الخصوص در مواجهه با روند صعودی حقوق و دستمزد باعث جایگزین سازی عامل کار با عوامل ابزار و تکنولوژی می شود . اگر جایگزین سازی نیز مقدور نباشد تحمل زیان و توقف فعالیت اجتناب ناپذیر خواهد بود.
✍️افزایش تیراژ تولید و کاهش هزینه سرانه محصول(هزینه متوسط) قیمت محصول را کاهش و درآمد نهایی را افزایش می دهد بنابراین افزایش هزینه عوامل دارای ارزش افزوده به کاهش هزینه نهایی محصولات ، افزایش تولید و فروش و کسب درآمد بالاتر منجر می شود.
✍️قانونگذار با اعمال سیاست حمایت مستقیم از عامل نیروی کار (افزایش تکلیفی حقوق و دستمزد) و ابلاغ سیاست های دستور همزمان ارزان سازی دسترسی به عامل ابزار ، سرمایه و حتی تشویق تولید براساس عامل تکنولوژی محور عملا استفاده از تولید کالا و خدمات کار محور را غیر اقتصادی می کند . افزایش تکلیفی هزینه ی عامل کار مهمترین مفهوم اقتصادی (هزینه - فایده) را در مدیریت تولید حذف و اعمال مدیریت کارآمد را ناممکن می سازد.
✍️علم اقتصاد ارزش عامل کار را تابعی از بازدهی و بهره وری در روند تولید نهایی کالا و خدمات می داند ، لذا عامل ایجاد ارزش افزوده و افزایش درآمد نهایی بنگاه شایسته دریافتی (حقوق و دستمزد) بالاتر شناخته می شود و متقابلا هر عامل کار با ارزش افزوده کم با هدف رفع ناکارآمدی و افزایش کارایی از چرخه خارج خواهد شد.
✍️بنگاه با درآمد ثابت یا نزولی برای حفظ و ادامه ی فعالیت باید ضمن پرهیز از پرداخت هر هزینه اضافه به عوامل تولید یا ایجاد هزینه جدید در صدد کاهش هزینه های ثابت - متغیّر و البته تغییر شرایط مانند اتکا به تکنولوژی جدید یا زمینه تولید مانند تغییر محصول و شکل ارائه خدمات باشد.
✍️بدیهی است افزایش هزینه تکلیفی عوامل تولید بدون افزایش درآمد مناسب دستاوردی جز سرعت بخشیدن به حرکت بنگاه در بخش نزولی منحنی بهره وری ، کاهش درآمد ، زیان انباشته و توقف فعالیت ندارد.
✍️قانونگذار باید بداند که با تبعیت از نگاه سیاسی به اقتصاد ملی و افزایش تکلیفی حقوق و دستمزد بطور مستقیم به افزایش هزینه تولید و قیمت محصول نهایی کمک کرده و تقاضای بازار و بلافاصله حجم تولید را کاهش می دهد . ایکاش قانونگذار متوجه می شد که کاهش تولید هیچ دستاوردی جز نابودی کارفرما ، مازاد نیروی کار ، نرخ بالای بیکاری و گسترش فقر عمومی ندارد.
✍️علم اقتصاد بهترین شیوه ی جبران فشارهای تورمی و حمایت از قدرت خرید دریافت کنندگان حقوق و دستمزدهای ثابت را در رونق بازار ، افزایش تولید ، کاهش هزینه متوسط تولید و هزینه نهایی سرمایه می داند.
✍️قانونگذار باید با تمرکز تام بر حمایت از ساده و سالم سازی روند تولید کالا و خدمات نسبت به انتقال بار حمایتی حقوق بگیران به اقتصاد بخش عمومی و تامین اجتماعی حکومتی اقدام کنند.
✍️قانونگذار باید درک کند که کارفرما اعم از دولتی تا خصوصی مستقیما مسئول شرایط ازدواج تا مسکن نیروی کار نیست ، بلکه رابطه کارفرما و نیروی کار در چارچوب پرداخت هزینه خرید ارزش افزوده عامل نیروی کار قابل تعریف است.
✍️قانونگذار باید درک کند که انتقال توزیع ثروت از سهم درآمد نهایی به بخش تولید ثروت (روابط کار) سم مهلک فعالیت اقتصادی (هزینه - فایده)  است ، همانطور که با تکرار روش مذکور عملا بزرگترین واحدهای تولید صنعتی کشور را هم در معرض ورشکستگی و تعطیلی کامل قرار دادیم.۲۶فروردین۹۹

  تعداد بازديدها: 202


 
نظرات خوانندگان:
 

نظرات حاوي توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمي‌شود.

نام:
پست الکترونيک:
متن پيام:


 
آخرين اخبار و مطالب 
به همت مهندس سعید رحیمی
تصویری از مقبره ی شهیدان والامقام حمید رحیمی و علی اصغر پورسلطان
تصاویر از نمای بیرونی حسینیه انصارالخمینی (ره) بخش بیست و دوم
حجت الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری:
ورود نفتکش‌های ایرانی به ونزوئلا واقعه‌ای تاریخی به حساب می‌آید/ مسئولان تلاش کنند بر مشکلات داخلی نیز فائق آیند
تاجزاده:
امام خمینی در سیاست خارجی نگاه میانه‌ای داشتند
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
متشکرم ایران
یادداشتی از: نجفقلی حبیبی
توضیحاتی در باب شرح دعای سحر امام خمینی/ بخش دوم
پیام تسلیت سید حسن خمینی به آیت‌الله نظری خادم الشریعه
حجت الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری:
ورود نفتکش‌های ایرانی به ونزوئلا واقعه‌ای تاریخی به حساب می‌آید/ مسئولان تلاش کنند بر مشکلات داخلی نیز فائق آیند
اردوغان:
قدس خط قرمز تمامی مسلمانان جهان است
گزارش «المیادین» از تنش اخیر میان تهران و واشنگتن؛
امواجِ «دریای کارائیب»، «خلیج فارس» را متلاطم می‌کند؟
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
استهلال سیاسی
نکته مهم عفو به مناسبت عید فطر:
حضور جمعی از محکومان امنیتی در لیست عفو
امام خمینی(س):
عید شریف فطر عید است برای ضیافت الله
مجسمه فاتح اورست در شمال تهران نصب شد
بازگشایی دریاچه شهدای خلیج فارس از فردا
پیام وزیر اطلاعات به مناسبت عید سعید فطر
یادداشتی از: ​صادق صدقگو*
رمز فتح و راز ظفر " به مناسبت «سوم خرداد» روز مقاومت، ایثار و پیروزی؛ "
یادداشتی از: اسماعیل علوی
فطر، سرآغاز فرصتی دوباره
یادداشتی از: *علی اکبرسبزیان
خدا، خمینی، خرمشهر
موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان به مناسبت عید سعید فطر

آرشیو همه مطالب


 
پربازديدها 
پیام وزیر اطلاعات به مناسبت روز قدس
المیادین متن نامه سردار سلیمانی به رهبر گردان‌های قسام را منتشر کرد / سلام مرا به ملت شجاع فلسطین برسان
نصرالله:
روز جهانی قدس میراث مبارک حضرت امام خمینی (ره) است
در جلسه هیات دولت:
روحانی: قدس در اشغال ستمگران باقی نمی ماند/ ارز باید به شرایط تعادل بازگردد/ در چارچوب قانون اساسی در کنار مجلس خواهیم بود
آقاتهرانی:
به قالیباف که گفتیم شرط حضور در جلسات وفاق نامزدنشدن در انتخابات ریاست جمهوری است، دیگر در آن حاضر نشد / منظور برخی از «وحدت باهم»، وحدت با یک نفر است / نیروهای قالیباف، محصولی را پدرخوانده خطاب کردند؛ این بی تقوایی سیاسی است / چرا همین نیروها از قالیباف انتقاد نمی کنند که چرا برای بحث مجلس آینده به دیدار محصولی رفته؟
روحانی:
بقاع متبرکه و زیارتگاه‌ها بعد از عید فطر بازگشایی می‌شود
ظریف:
چرا ایالات متحده و غرب، این چنین از دموکراسی واهمه دارند؟
در پیامی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس؛
رییس‌جمهور: روز قدس نمادی از استقامت، وحدت و همدلی مسلمانان در دفاع از آرمان‌های اسلامی است
غلامرضا مصباحی‌مقدم:
برخلاف نظام بانکی، سرمایه‌گذاری در بورس شبهه ندارد/ باید به دولت درباره حمایت از بورس دستمریزاد گفت/ شرط ضرر نکردن از سرمایه‌گذاری در بورس/ نوسان شاخص‌های بورس جای نگرانی ندارد
پیام وزیر اطلاعات به مناسبت سوم خرداد فتح خرمشهر
یادداشتی از رییس کمیته ملی المپیک؛
تحلیل اثرات کرونا بر سبک زندگی
ماجرای عجیب سرمایه گذاری خودرویی ایران در سنگال توسط احمدی نژاد + عکس
توصیه بهزاد نبوی به روحانی:
به هیچ وجه از برجام خارج نشوید؛ ادامه برجام در همین وضع فعلی نیز برای ایران مفید است
آمریکا نیروی انتظامی را تحریم کرد / اسامی افراد و نهادهای تحریم شده
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
یک ایران سلیمانی
پومپئو:
تعداد کشورهایی که از هواپیمایی ماهان میزبانی می‌کنند در حال کاهش است / چین یکی از معدود کشور‌هایی است که با ماهان همکاری دارد و این همکاری پیامد‌هایی خواهد داشت
10 میوه برای پاکسازی بدن در روزهای کرونایی
درگیری سپاه با یک تیم تروریستی در مریوان/ ۲ تروریست به هلاکت رسیدند
ظریف: رژیم صهیونیستی یک خطر جهانی است
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
استهلال سیاسی


 
آمار بازديد از سايت 
تعداد بازدید امروز: 8057
تعداد بازدید دیروز: 12207
بازدید کل: 31729573
مشاهده آمار کامل
تمامي حقوق براي هيئت انصارالخميني (ره) محفوظ است.