امام خمینی (ره) والله اسلام تمامش سیاست است؛ ***** مقام معظم رهبری: به گفتار امام و کردار امام اهتمام بورزید ***** امام خمینی(ره): ان شاء الله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد 1367/4/29 ***** امام خمینی(رحمة الله علیه) : حکومت آل سعود، این وهابیهای پست بیخبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند 1366/5/12***** امام خمینی (ره) شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است ***** امام خمینی (ره): ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم ***** امام خمینی(ره) ”من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید، علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید.„ ***** حُسنُ الخلاقِ یُدِّرُ الرزاقَ وَ یونِسَ الرِّفاقَ؛ خوش اخلاقى روزى ها را زیاد مى کند و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد. «نهج الفصاحه، ح 781»***** امام خمینی(س) علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند .هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق ***** بايد مسائل اسلامي حل بشود در اينجا و پياده بشود. بايد مستضعفين را حمايت بكنند، بايد مستضعفين تقويت بشوند حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحیفه امام – جلد 6 – صفحه 461 ***** اهمیّت فضای مجازی به انداره ی انقلاب اسلامی است "مقام معظم رهبری" ***** آن کسی قلمش قلم انسانی است که از روی انصاف بنویسد. امام خمینی (ره) ***** همان طوري که در سابق عمل مي‌شد، روضه‌خواني بشود، مرثيه گفته بشود، شعر و نثر در فضايل اهل بيت و در مصائب آنها گفته بشود. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام – جلد 15 – ص 332 ***** نگذاريد پيشكسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود به فراموشي سپرده شوند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** من در ميان شما باشم و يا نباشم، به همه شما وصيت و سفارش مي‌کنم که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره‌هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است که متأسفانه با سياست‌هاي غلط حاکمان دست‌نشانده به خاک مذلت نشسته‌اند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 80 ***** پيغمبر اسلام تمام عمرش در امور سياسي بود، تمام عمرش را صرف كرد در سياست اسلامي، و حكومت اسلامي تشكيل داد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 15، ص 11 ***** امام به همه فهماند که انسان کامل شدن، علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. مقام معظم رهبری ***** راه ما راه امام خمینی است و در این راه با همه قدرت و قاطعیت خود حرکت خواهیم کرد. مقام معظم رهبری

 

 

 

تاريخ انتشار: 29 آذر 1398 ساعت 00:05:26
نگاهی دیگر(قسمت ششصدودهم)
نظریه قدرت و ذلت

گفتم: آقاجون سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه در بازدید از پردیس نوآوری شهید تهرانی مقدم اظهار کرد: در دنیای امروز یا باید قدرتمند و خود اتکا بود یا وابسته و ذلیل و راه سومی وجود ندارد.
گفت: نظریه سرلشکر سلامی مبنی بر دو قطبی سازی جهان بر اساس دو مفهوم قدرت و ذلت باید قادر به توضیح واقعیات بیرونی و ملموس متعددی باشد.
*باید با ایجاد مفهومی کاربردی به ساده سازی تحلیل عینی جهان و جغرافیای سیاسی کمک کند، مانند نطریه دو قطبی جهان که با مصداق سازی بلوک شرق و غرب قادر بود به مدت هفتاد سال گزینه های انتخابی کشورها را به سادگی و بسیار ملموس مورد تعریف قرار دهد.
*مولفه های سازنده قدرت و ذلت کدام است؟ رابطه معنایی کشورهای قدرتمند و ذلیل چیست؟ آیا تلاش کشورها برای دستیابی به قدرت به معنای ورود به باشگاه قدرتمندان و تقابل ذاتی با اعضای باشگاه ذلیلان نیست؟

گفتم: نظریه سردار سلامی بطور ساده براساس دو قطبی قدرت و ذلت تعریف می شود، باشگاه قدرتمندان و باشگاه کشورهایی که ذلت را انتخاب یا گرفتار زندگی ذلیلانه هستند.
گفت: فرمانده کل سپاه تصریح کرد: گروه سومی را به رسمیت نمی شناسد جهان در دو گروه مجزای قدرتمندان و ذلیلان قابل تقسیم است، لذا کشورها اگر در گروه قدرت قابل تعریف نباشند به اعتقاد ایشان قطعا از گروه ذلیل هستند.
گفتم: سرلشکر سلامی با انکار قطعی امکان فعالیت بعنوان گروه سوم مشابه آنچه در قرن بیستم به کشورهای غیر متعهد و در حال توسعه می شناختیم عملا در صدد احیای دو قطبی اغنیا و ضعفا نظریه پردازی کرده است، دو قطبی که باید هر لحظه در انتظار جنگ یا قیام ذلیلان علیه قدرتمندان باشد.
گفت: تقسیم جهان بر مبنای مفاهیم ارزشی مانند استضعاف و استکبار یا براساس نظریه فرمانده کل سپاه، قدرت و ذلت بدلیل قابلیت تطبیق و تعبیر افکار و عمل افراد تا کشورها، از قابلیت تعریف حداقلی در جغرافیای سیاسی جهان برخوردار است.
بطوریکه شما می توانید حتی با استناد به آیات و روایت، فرعون را در شرایطی جلوه ملموس استکبار ورزی و در عین حال گرفتار استضعاف خود گم گشتگی بدانید که باید توسط موسی نبی الله برای تکبر زدایی و همزمان، رهایی از استضعاف حیرانی و سرگردانی به خدا دعوت گردد.

گفتم: شاید سرلشکر سلامی در صدد توضیح کاربردی سیاسی تعبیر مقام معظم رهبری از مفاهیم استضعاف و استکبار است، تعبیری که بتواند با قرار دادن کشورهای مختلف در دو بلوک متقابل قدرت و ذلت به نوعی به رسالت ایران در چنین عصری بپردازد.
گفت: استضعاف و استکبار دو مفهوم معیاری برای بیان موقعیت و شرایط فردی ، اجتماعی تا اقتصادی و فرهنگی و حتی سیاسی هستند. یعنی می توانیم با مطالعه و تطبیق عملکرد افراد تا کشورها در مقایسه با معیارهایی به تعیین موقعیت در محور منحنی دو قطبی استضعاف تا استکبار بپردازیم.
چنانکه استکبار شیطان بدلیل سرپیچی از فرمان خدا اعلام می شود
قَالَ يَا إِبْلِيسُ مَا مَنَعَكَ أَنْ تَسْجُدَ لِمَا خَلَقْتُ بِيَدَيَّ أَسْتَكْبَرْتَ أَمْ كُنْتَ مِنَ الْعَالِينَ در حالیکه شیطان که ساجد است اقرار دارد در برابر اراده خدا هیچ نیست چنانکه بسیاری از اغنیا بدلیل عجز در اعلام بندگی مستضعف هستند إِنَّ الَّذِينَ تَوَفَّاهُمُ الْمَلَائِكَةُ ظَالِمِي أَنْفُسِهِمْ قَالُوا فِيمَ كُنْتُمْ قَالُوا كُنَّا مُسْتَضْعَفِين
گفتم: مفهوم استضعاف و استکبار در صدد تعیین جایگاه و داشته های دنیاییِ فرد یا جامعه نیست و بیشتر به روحیات و باورها تاکید دارد؟
گفت: سلطنت فراگیر داوود و سلیمان نبی که از حیث قدرت بی نظیر بود، هرگز به معنای ابتلا به استکبار نبوده و نیست در حالی که کاهنان تحت حاکمیت داوود و سلیمان نبی سلام الله علیهما شاید از بالاترین استکبار برخوردار بودند، بر همین منوال مفاهیم مورد استفاده در نظریه فوق قادر به توضیح قدرت در جغرافیای سیاسی نیست و می تواند حامل اغتشاش فکری مخاطب گردد.
گفتم: بنابر نظریه فرمانده کل سپاه، قدرت - ذلت رابطه مشخص و تعریف شده ای با مفهوم حق و باطل یا عدالت و ظلم ندارد یعنی افراد تا کشورها می توانند قدرتمند ، عادل و به حق باشند، چنانکه ضعبف می تواند به همان اندازه ظالم و باطل باشد بنابراین قدرت - ذلت حامل بار ارزشی خاصی نخواهد بود چنانکه توصیه نظریه ایشان تلاش برای حضور در باشگاه قدرتمندان است، نه لزوما باشگاه حامیان عدالت که برای تحقق حق مجاهدت می کنند.
گفت: شاید مخاطب حجت الاسلام حاج صادقی رییس جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه مبنی بر انحصار نظریه پردازی به ولی فقیه و لزوم تبعیت تعبدی سطوح مختلف مدیران کشور ناظر بر نظریه سردار باشد، شاید حاج صادقی در آغاز پذیرش ریاست دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه در صدد تذکر غیر رسمی به فرماندهان عالی رتبه برای بازگشت به حوزه فعالیت نظامی و پرهیز از نظریه پردازی دینی و سیاسی بوده است.

  تعداد بازديدها: 163


 
نظرات خوانندگان:
 

نظرات حاوي توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمي‌شود.

نام:
پست الکترونيک:
متن پيام:


 
آخرين اخبار و مطالب 
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
بازداشت ایرانیان
یادداشتی از: حجت الاسلام رسول جعفریان
توضیحی در باره یک اقدام افراطی و زشت
آیت الله العظمی سیستانی:
تشکیل دولت جدید عراق به مدت طولانی به تاخیر افتاده/ ضروری است که طرف های مختلف ذیربط همکاری کنند
به دعوت «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر انجام شد؛
برگزاری تظاهرات بزرگ مخالفت با حضور آمریکایی ها در عراق/ سخنگوی کتائب: عراقی‌ها از مقاصد اشغالگران باخبرند/ آمریکا باید از منطقه برود/ هادی العامری: آمریکا به خواست مردم عراق احترام بگذارد
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
سند ...... چشم انداز !؟
آغاز صادرات گاز قطر به هند
مرگ 13.5 هزار نفر در تصادفات ایران/ سوانح ترافیکی ایران 13 برابر میانگین جهانی
سخن فارسی از این ها، زیر نویس انگلیسی از آنها
آیا حسن عباسی و امثال او نفوذی اسرائیل هستند؟!
ساخت ۱۲۵ ایستکاه مترو با احداث ۴خط جدید تا ۲۰ سال آینده در تهران
هشدار هشدار هشدار
دختران بیش از پسران بدنبال دوست‌یابی در فضای مجازی
استقلال برای بازی با الکویت به دبی می‌رویم / میزبانی نمایندگان ایران از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا
آمریکا سردار قاآنی را به ترور تهدید کرد
ظریف:
باب گفت‌وگو با همسایگان از طرف ایران باز است/ ایران از هر اقدامی که امید را به مردم منطقه برگرداند و ثبات و سعادت را برای آنها به ارمغان بیاورد استقبال می‌کند
یادداشتی از: هادی سروش
بررسی اجمالی شبهه وارده در مورد«خمس» و پاسخ به آن
محمدجواد حجتی کرمانی:
من هم «تایید» نشدم!
علی مطهری:
چرا نظارت برای شورای نگهبان لازم نباشد؟
حجت الاسلام مجید انصاری:
بسته شدن پرونده CFT در مجمع صحت ندارد/ هنوز راجع به موضوع CFT و پالرمو رای گیری در مجمع نشده است
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
شوآ (فاجعه)
رئیس‌جمهور روحانی:
رضایت خاصه و یک جناح و یک قوم ما را به جایی نمی‌رساند / حضور پرشور مردم در انتخابات در گرو وجود فضای رقابتی است / مردم باید به سلامت، امنیت و رقابتی بودن انتخابات اطمینان داشته باشند
عربستان برای مذاکره با ایران اعلام آمادگی کرد

آرشیو همه مطالب


 
پربازديدها 
تسلیت سید حسن خمینی به امام جمعه پاوه
واکنش مجید انصاری به پیشنهاد تکه تکه کردن سفیر انگلیس از سوی امام جمعه مشهد
یادداشتی از: آیت‌الله سیدمصطفی محقق داماد
خطای انسانی یا تقصیر سازمانی؟
لاریجانی:
اظهارات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد صلاحیت نمایندگان به دلایل اقتصادی درست نیست
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
از ارباب تا کدخدا
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
ده فرمان نجات ایران
مسیح مهاجری:
به اعتقاد من اگر ایشان [آقای هاشمی] در این دو سه سال اخیر حضور داشتند، ما به چنین بحران‌هایی نمی‌رسیدیم؛ نه در مسائل اقتصادی و نه در مسائل اجتماعی. دلیلش هم این است که آقای هاشمی به‌خصوص در این در دو دهه اخیر به شدت در صدد نزدیک کردن مردم و مسئولین بودند
یادداشتی از: احمد مسجد جامعی
ایران سرزمین همه است
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
خطبه نماز جمعه مقام معظم رهبری
تصویری از شناسنامه جدید شهید حاج قاسم سلیمانی
انتصاب نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام‌جمعه یاسوج
روحانی:
امروز نیاز ما به وحدت و اتحاد و یکپارچگی است
سخنگوی دولت:
کدخدایی تیری به پیکر وحدت ملی نشاند
اظهارات رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه درباره "فتنه زرد":
ناچار به تغییر برخی ائمه جمعه هستیم
پیام رهبر انقلاب به آیت‌الله سیستانی در پی عارضه جسمانی ایشان
امام (ره) چگونه به طلاب می آموختند که مناعت طبعشان را حفظ کنند؟
عضو جامعه مدرسین:
انتخابات یک وجهه ملی، انسانی برای ایران است/ شورای نگهبان باید رفیق بازی را کنار بگذارد/ من با این حرف ها که فلانی انقلابی است و فلانی انقلابی نیست، سخت مخالف هستم
یادداشتی از: سعید حجاریان
نشر اصادیق!
خطبه های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران
پیام روحانی به آیت‏ الله سیستانی پس از عمل جراحی موفقیت‏ آمیز


 
آمار بازديد از سايت 
تعداد بازدید امروز: 7109
تعداد بازدید دیروز: 7756
بازدید کل: 30207329
مشاهده آمار کامل
تمامي حقوق براي هيئت انصارالخميني (ره) محفوظ است.