امام خمینی (ره) والله اسلام تمامش سیاست است؛ ***** مقام معظم رهبری: به گفتار امام و کردار امام اهتمام بورزید ***** امام خمینی(ره): ان شاء الله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد 1367/4/29 ***** امام خمینی(رحمة الله علیه) : حکومت آل سعود، این وهابیهای پست بیخبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند 1366/5/12***** امام خمینی (ره) شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است ***** امام خمینی (ره): ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم ***** امام خمینی(ره) ”من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید، علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید.„ ***** حُسنُ الخلاقِ یُدِّرُ الرزاقَ وَ یونِسَ الرِّفاقَ؛ خوش اخلاقى روزى ها را زیاد مى کند و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد. «نهج الفصاحه، ح 781»***** امام خمینی(س) علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند .هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق ***** بايد مسائل اسلامي حل بشود در اينجا و پياده بشود. بايد مستضعفين را حمايت بكنند، بايد مستضعفين تقويت بشوند حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحیفه امام – جلد 6 – صفحه 461 ***** اهمیّت فضای مجازی به انداره ی انقلاب اسلامی است "مقام معظم رهبری" ***** آن کسی قلمش قلم انسانی است که از روی انصاف بنویسد. امام خمینی (ره) ***** همان طوري که در سابق عمل مي‌شد، روضه‌خواني بشود، مرثيه گفته بشود، شعر و نثر در فضايل اهل بيت و در مصائب آنها گفته بشود. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام – جلد 15 – ص 332 ***** نگذاريد پيشكسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود به فراموشي سپرده شوند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** من در ميان شما باشم و يا نباشم، به همه شما وصيت و سفارش مي‌کنم که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره‌هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است که متأسفانه با سياست‌هاي غلط حاکمان دست‌نشانده به خاک مذلت نشسته‌اند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 80 ***** پيغمبر اسلام تمام عمرش در امور سياسي بود، تمام عمرش را صرف كرد در سياست اسلامي، و حكومت اسلامي تشكيل داد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 15، ص 11 ***** امام به همه فهماند که انسان کامل شدن، علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. مقام معظم رهبری ***** راه ما راه امام خمینی است و در این راه با همه قدرت و قاطعیت خود حرکت خواهیم کرد. مقام معظم رهبری

 

 

 

تاريخ انتشار: 29 آذر 1398 ساعت 00:05:26
نگاهی دیگر(قسمت ششصدودهم)
نظریه قدرت و ذلت

گفتم: آقاجون سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه در بازدید از پردیس نوآوری شهید تهرانی مقدم اظهار کرد: در دنیای امروز یا باید قدرتمند و خود اتکا بود یا وابسته و ذلیل و راه سومی وجود ندارد.
گفت: نظریه سرلشکر سلامی مبنی بر دو قطبی سازی جهان بر اساس دو مفهوم قدرت و ذلت باید قادر به توضیح واقعیات بیرونی و ملموس متعددی باشد.
*باید با ایجاد مفهومی کاربردی به ساده سازی تحلیل عینی جهان و جغرافیای سیاسی کمک کند، مانند نطریه دو قطبی جهان که با مصداق سازی بلوک شرق و غرب قادر بود به مدت هفتاد سال گزینه های انتخابی کشورها را به سادگی و بسیار ملموس مورد تعریف قرار دهد.
*مولفه های سازنده قدرت و ذلت کدام است؟ رابطه معنایی کشورهای قدرتمند و ذلیل چیست؟ آیا تلاش کشورها برای دستیابی به قدرت به معنای ورود به باشگاه قدرتمندان و تقابل ذاتی با اعضای باشگاه ذلیلان نیست؟

گفتم: نظریه سردار سلامی بطور ساده براساس دو قطبی قدرت و ذلت تعریف می شود، باشگاه قدرتمندان و باشگاه کشورهایی که ذلت را انتخاب یا گرفتار زندگی ذلیلانه هستند.
گفت: فرمانده کل سپاه تصریح کرد: گروه سومی را به رسمیت نمی شناسد جهان در دو گروه مجزای قدرتمندان و ذلیلان قابل تقسیم است، لذا کشورها اگر در گروه قدرت قابل تعریف نباشند به اعتقاد ایشان قطعا از گروه ذلیل هستند.
گفتم: سرلشکر سلامی با انکار قطعی امکان فعالیت بعنوان گروه سوم مشابه آنچه در قرن بیستم به کشورهای غیر متعهد و در حال توسعه می شناختیم عملا در صدد احیای دو قطبی اغنیا و ضعفا نظریه پردازی کرده است، دو قطبی که باید هر لحظه در انتظار جنگ یا قیام ذلیلان علیه قدرتمندان باشد.
گفت: تقسیم جهان بر مبنای مفاهیم ارزشی مانند استضعاف و استکبار یا براساس نظریه فرمانده کل سپاه، قدرت و ذلت بدلیل قابلیت تطبیق و تعبیر افکار و عمل افراد تا کشورها، از قابلیت تعریف حداقلی در جغرافیای سیاسی جهان برخوردار است.
بطوریکه شما می توانید حتی با استناد به آیات و روایت، فرعون را در شرایطی جلوه ملموس استکبار ورزی و در عین حال گرفتار استضعاف خود گم گشتگی بدانید که باید توسط موسی نبی الله برای تکبر زدایی و همزمان، رهایی از استضعاف حیرانی و سرگردانی به خدا دعوت گردد.

گفتم: شاید سرلشکر سلامی در صدد توضیح کاربردی سیاسی تعبیر مقام معظم رهبری از مفاهیم استضعاف و استکبار است، تعبیری که بتواند با قرار دادن کشورهای مختلف در دو بلوک متقابل قدرت و ذلت به نوعی به رسالت ایران در چنین عصری بپردازد.
گفت: استضعاف و استکبار دو مفهوم معیاری برای بیان موقعیت و شرایط فردی ، اجتماعی تا اقتصادی و فرهنگی و حتی سیاسی هستند. یعنی می توانیم با مطالعه و تطبیق عملکرد افراد تا کشورها در مقایسه با معیارهایی به تعیین موقعیت در محور منحنی دو قطبی استضعاف تا استکبار بپردازیم.
چنانکه استکبار شیطان بدلیل سرپیچی از فرمان خدا اعلام می شود
قَالَ يَا إِبْلِيسُ مَا مَنَعَكَ أَنْ تَسْجُدَ لِمَا خَلَقْتُ بِيَدَيَّ أَسْتَكْبَرْتَ أَمْ كُنْتَ مِنَ الْعَالِينَ در حالیکه شیطان که ساجد است اقرار دارد در برابر اراده خدا هیچ نیست چنانکه بسیاری از اغنیا بدلیل عجز در اعلام بندگی مستضعف هستند إِنَّ الَّذِينَ تَوَفَّاهُمُ الْمَلَائِكَةُ ظَالِمِي أَنْفُسِهِمْ قَالُوا فِيمَ كُنْتُمْ قَالُوا كُنَّا مُسْتَضْعَفِين
گفتم: مفهوم استضعاف و استکبار در صدد تعیین جایگاه و داشته های دنیاییِ فرد یا جامعه نیست و بیشتر به روحیات و باورها تاکید دارد؟
گفت: سلطنت فراگیر داوود و سلیمان نبی که از حیث قدرت بی نظیر بود، هرگز به معنای ابتلا به استکبار نبوده و نیست در حالی که کاهنان تحت حاکمیت داوود و سلیمان نبی سلام الله علیهما شاید از بالاترین استکبار برخوردار بودند، بر همین منوال مفاهیم مورد استفاده در نظریه فوق قادر به توضیح قدرت در جغرافیای سیاسی نیست و می تواند حامل اغتشاش فکری مخاطب گردد.
گفتم: بنابر نظریه فرمانده کل سپاه، قدرت - ذلت رابطه مشخص و تعریف شده ای با مفهوم حق و باطل یا عدالت و ظلم ندارد یعنی افراد تا کشورها می توانند قدرتمند ، عادل و به حق باشند، چنانکه ضعبف می تواند به همان اندازه ظالم و باطل باشد بنابراین قدرت - ذلت حامل بار ارزشی خاصی نخواهد بود چنانکه توصیه نظریه ایشان تلاش برای حضور در باشگاه قدرتمندان است، نه لزوما باشگاه حامیان عدالت که برای تحقق حق مجاهدت می کنند.
گفت: شاید مخاطب حجت الاسلام حاج صادقی رییس جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه مبنی بر انحصار نظریه پردازی به ولی فقیه و لزوم تبعیت تعبدی سطوح مختلف مدیران کشور ناظر بر نظریه سردار باشد، شاید حاج صادقی در آغاز پذیرش ریاست دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه در صدد تذکر غیر رسمی به فرماندهان عالی رتبه برای بازگشت به حوزه فعالیت نظامی و پرهیز از نظریه پردازی دینی و سیاسی بوده است.

  تعداد بازديدها: 573


 
نظرات خوانندگان:
 

نظرات حاوي توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمي‌شود.

نام:
پست الکترونيک:
متن پيام:


 
آخرين اخبار و مطالب 
حقایق جالب و خواندنی درباره چپ دست ها
محمد هاشمی:
برای نصب آسانسور در کاخ مرمر نه پتکی زدیم و نه کلنگی
آچار فرانسه داخل جمجمه این مرد هم نتوانست او را از پا درآورد! + توئیتر
وزیر بهداشت:
واکسن‌ کرونای ایرانی، تست‌های انسانی را پاس کرد
سعید حجاریان:
اصلاحات ساختاری کلید نخورد، شاید خیلی زود دیر شود / جامعه مدنی ضعیف و مردم فرسوده شده‌اند / مردم میل به خروج از خانه ندارند چه برسد به خروج از حاکمیت
روحانی:
با فحاشی و ردیف کردن کلمات درشت مشکلی حل نمی‌شود؛ کسی که به طرح دولت ایراد می‌گیرد بگوید راه حل چیست / اینکه می‌گویند دولت می‌خواهد فشار را به دولت بعدی منتقل کند، دروغ است / مقایسه شرایط جنگ با شرایط صلح خطاست؛ وقتی نفت تحریم می‌شود رشد اقتصادی منفی می‌شود / اینکه بگوییم دولت رشد اقتصادی مثبت نداشته غلط است؛ به طور متوسط ۵ درصد رشد اقتصادی با نفت داشتیم
حجت الاسلام والمسلمین مهاجرنیا مطرح کرد:
عزاداری محرم در شرایط کرونا از دیدگاه مقام معظم رهبری
توصیه‌های آیت‌الله بیات زنجانی برای عزاداری ماه محرم در دوران کرونا
ظریف پاسخ داد؛
هدف از پخش خبر لغو بخشی از تحریم های ایران چه بود؟
موضع آیت الله شریعتمداری نسبت به نهضت امام از زبان موسوی تبریزی
روایت میرسلیم از تذکرش به قالیباف و حواشی پرونده رشوه 65 میلیاردی
بیانیه مجمع مدرسین حوزه علمیه قم در رابطه با برگزاری مراسم محرم
در شب عید فرخنده ی غدیر صورت گرفت
گزارش تصویری از مراسم افتتاح حسینه ی آل یاسین (3) پایانی
پیام تسلیت وزیر اطلاعات
در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عباس موسویان
روحانی:
محققان کشور با همه توان برای مهار ویروس کرونا بسیج شده اند / تلاش برای تولید دارو و واکسن کرونا با قدرت تا رسیدن به نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت/ در ایران همپای کشورهای پیشرفته دنیا ، گامهای مهمی در زمینه تولید دارو و واکسن کرونا برداشته شده است
رویترز:
دیپلمات ها می گویند طرح آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به شکست منتهی می شود / ناکامی سه کشور اروپایی برای مصالحه با چین و روسیه درمورد قطعنامه پیشنهادی آمریکا
خیابان سازمان آب تهران به نام «مهدی بازرگان» تغییر یافت
دستگیری 5 تیم جاسوسی توسط وزارت اطلاعات
لاوروف در نشست خبری با وزیرخارجه آلمان:
پیشنهادهای جدیدی را ارائه کردیم که می تواند به ازسرگیری همکاری‌ها بین اعضای برجام کمک کند / شرکای اروپایی ما نیز ایده هایی را پیشنهاد خواهند کرد
محسن هاشمی:
حتی ۴ سال پس از رحلت آیت الله هاشمی، صداوسیما به رویکرد تخریبی خود علیه ایشان ادامه می‌دهد / اگر صدا و سیما اختیار دادن فرصت پاسخگویی را ندارد که حرجی بر آن نیست / این ظلم دامنگیر مدیران صداوسیما نیز خواهد شد

آرشیو همه مطالب


 
پربازديدها 
اختصاصی: در استقبال از عید سعید غدیر (8)
پنج اثر گرافیکی آیینی از خانم شیرین نوشیروان
اطلاعیه ی هیئت انصارالخمینی (ره)
بمناسبت تاسیس حسینیه در شب عید سعید غدیر
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
سناریوی دشمن سازی
روحانی: ‎
متولیان مراسم عزاداری، مسئول صیانت از سلامت و جان عزاداران هم هستند / از این مرحله به بعد، آنچه مهم است، مسئولیت‌پذیری متولیان مراسم‌ها و مراعات خود مردم است
یادداشتی از: حجت الاسلام هادی سروش
نگاه متفاوت امام خمینی به غدیر؛ عدالت صدای بلند غدیر
در مراسم آغاز بهره‌برداری از ۳ پروژه بزرگ و ملی وزارت نفت مطرح شد؛
خبرهای خوب رییس جمهور در مورد پتروشیمی/ هدیه ای برای خبرنگاران
وزیر بهداشت:
به زودی خبر‌های خوبی در زمینه درمان کرونا خواهیم شنید
علی اکبر محشتمی پور مطرح کرد:
چرا امام خمینی (س) دستور توقف اعزام نیروهای ایران به سوریه و لبنان را صادر کردند؟
در شب عید فرخنده ی غدیر صورت گرفت
گزارش تصویری از مراسم افتتاح حسینه ی آل یاسین (1)
اعمال روز عید غدیر
در شب عید فرخنده ی غدیر صورت گرفت
گزارش تصویری از مراسم افتتاح حسینه ی آل یاسین (2)
مخالفت مجدد چین با تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت
سید حسن نصرالله:
حزب‌الله به سفر و کمک‌های ماکرون به دید مثبت نگاه می‌کند / نه انباری متعلق به ما بوده نه نیتراتی و نه موشکی / قاطعانه می‌گویم هیچ چیزی در بندر بیروت از آن ما نبوده / از لحظه نخست انفجار، نبردی با حزب الله آغاز کردند / باید هر کس مسئول است، بدون هیچ گونه حمایتی محاکمه شود
آیت‌الله سیدعلی قاضی چگونه عید غدیر را گرامی می داشت؟
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:
برگزاری عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) مطالبه عموم مردم است / مطالبه یک عده‌ای برای تعطیلی جلسات نباید رویکرد عمومی جلوه داده شود / هیچ زمانی دشمنان فرصتی این چنین برای صدمه زدن به مجالس امام حسین (ع) نداشته‌اند / سخنرانی مقام معظم رهبری نشان داد که درگیری اصلی ایشان با آمریکاست؛ بهترین محمل برای تبیین این مسئله، مجالس عزاداری محرم است
دکتر امیر ساعدی داریان، استاد دانشگاه و متخصص سازه :
ماده اصلی حادثه انفجاری بندر بیروت «نیترات آمونیوم» بود، اما این ماده به آسانی قابل انفجار نیست / احتمالا یک ماده منفجره به عنوان چاشنی در انفجار بیروت برای منفجر کردن نیترات آمونیوم به کار رفته است / حادثه بندر بیروت ۱۰۰۰ برابر حادثه انفجاری اوکلاهامای آمریکا مواد قابل انفجار بیشتری داشت / حادثه بیروت بزرگ‌ترین انفجار شهری تاریخ در زمان خارج از جنگ است / این انفجار معادل انفجار ۸۰ تن تی‌ان‌تی بود
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
ورَفَعْنَا لَكَ ذِكْرَكَ
جدیدترین تصویر منتشر شده از آیت الله سیستانی در شبکه های اجتماعی
میشل عون احتمال وجود عامل خارجی در انفجار بیروت را رد نکرد
نظر پنج نفر از علما و اساتید حوزه علمیه قم در خصوص برگزاری مراسم محرم در شرایط کرونا


 
آمار بازديد از سايت 
تعداد بازدید امروز: 1122
تعداد بازدید دیروز: 25628
بازدید کل: 32974817
مشاهده آمار کامل
تمامي حقوق براي هيئت انصارالخميني (ره) محفوظ است.