مقام معظم رهبری: به گفتار امام و کردار امام اهتمام بورزید ********** امام خمینی(ره): ان شاء الله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد 1367/4/29 **********امام خمینی(رحمة الله علیه) : حکومت آل سعود، این وهابیهای پست بیخبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند 1366/5/12 ********** امام خمینی (ره) شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است********** امام خمینی (ره): ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم************ امام خمینی(ره) ”من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید، علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید.„ ********** حُسنُ الخلاقِ یُدِّرُ الرزاقَ وَ یونِسَ الرِّفاقَ؛ خوش اخلاقى روزى ها را زیاد مى کند و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد. «نهج الفصاحه، ح 781» ************امام خمینی(س) علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند .هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق ********** بايد مسائل اسلامي حل بشود در اينجا و پياده بشود. بايد مستضعفين را حمايت بكنند، بايد مستضعفين تقويت بشوند حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحیفه امام – جلد 6 – صفحه 461 ************ اهمیّت فضای مجازی به انداره ی انقلاب اسلامی است "مقام معظم رهبری" ************* آن کسی قلمش قلم انسانی است که از روی انصاف بنویسد. امام خمینی (ره) ***********همان طوري که در سابق عمل مي‌شد، روضه‌خواني بشود، مرثيه گفته بشود، شعر و نثر در فضايل اهل بيت و در مصائب آنها گفته بشود. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام – جلد 15 – ص 332 ************ نگذاريد پيشكسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود به فراموشي سپرده شوند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ************ من در ميان شما باشم و يا نباشم، به همه شما وصيت و سفارش مي‌کنم که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ************ پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره‌هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است که متأسفانه با سياست‌هاي غلط حاکمان دست‌نشانده به خاک مذلت نشسته‌اند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 80 ************ پيغمبر اسلام تمام عمرش در امور سياسي بود، تمام عمرش را صرف كرد در سياست اسلامي، و حكومت اسلامي تشكيل داد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 15، ص 11 ************ امام به همه فهماند که انسان کامل شدن، علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. مقام معظم رهبری ************ راه ما راه امام خمینی است و در این راه با همه قدرت و قاطعیت خود حرکت خواهیم کرد. مقام معظم رهبری

 

 

 

 

تاريخ انتشار: 09 تير 1396 ساعت 22:01:07
طنز تلخ "گفتگو" (قسمت چهل و پنجم)


گفتم: آقاجون چرا اژه‌ای معاون اول قوه قضاييه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز گفته بحران موسسات مالی و اعتباری حاصل کار دولت گذشته است؟
گفت: يکی از تصميمات دولت نهم و مجلس هشتم اعطای مجوز تشکيل موسسات مالی و اعتباری بعنوان نوعی تعاونی از طريق ادارات تعاون بود. لذا در اولين سال فعاليت دولت نهم و مجلس هشتم تعدادقابل توجهی مجوز تعاونی موسسات مالی و اعتباری صادر گرديد
گفتم: بنابراين تاسيس موسسات مالی و اعتباری با طی مراحل قانونی انجام شده است؟
گفت: بله براساس قانون تأسيس موسسات تعاونی و تجاری غير تخصص بانکی که زمينه شکل گيری برخی انحراف فعاليت های عظيم و غيرقابل مديريت پولی و بانکی در کشور را فراهم کرد. موسسات پولی و مالی طبق قانون مذکور تابع وزارت تعاون و بی نياز از مراجعه به بانک مرکزی و وزارت اقتصادی و دارايی بودند به همين دليل مراکز مذکور قادر به برخورد قانونی نبوده و نيستند همچنين مرجع قضايی و ناجا نيز قادر به بوخورد با شعب متعدد نخواهند بود.
گفتم: يعنی وضع يک قانون و اتخاذ يک تصميم غلط و عجولانه با چنين پيامدهای گسترده ، پيچيده و مخرب ملی را همراه داشت؟ مثال همان سنگی نيست که یک ... پس اقتصاددانان و کميسيونهای تخصصی مجالس هشتم و نهم چرا متوجه تبعات چنين تصميماتی نبودند؟
گفت: متأسفانه اشتغال بی اندازه نمايندگان ، کميسيونها و فراکسيونهای پر تعداد مجلس به مباحث سياسی و جناحی مانع از ورود کارشاسانه مجلس به موضوعات تخصصی از اين قبيل بوده و است.
گفتم: اين به اصطلاح تعاونی های مالی و اعتباری علاوه بر ناکارآمد سازی سياستهای پولی ابلاغی بانک مرکزی حامل چه آثار مخرب ديگری هستند؟
گفت: موسسات مالی و اعتباری بدليل عدم تبعيت از بانک مرکزی عملا به هيچ يک از وظايف و محدوديتهای ابلاغی به شبکه بانکی توجه نداشته و صرفا در صدد افزايش جذب سپرده به هر کم و کيفی با اولويت پرداخت سود بيشتر به نسبت به شبکه بانکی به سپرده گزاران هستند جذابيت چند درصدی که حتی انتقال وجوه بزرگ شبکه بانکی بعنوان سپرده گزاری به موسسات مذکور را فراهم کرده است.
گفتم: آقاجون طبيعتا مقامات مسئول امروز متوجه انحراف مذکور نشده اند پس چرا طی ده دوازده سال گذشته با اين معضل برخورد نشده است؟ همچنين چرا طی سالهای گذشته مکرر گناه فعاليت موسسات مالی و اعتباری را به اين دولت و بانک مرکزی سيف نسبت می دادند در حالی که هنوز هم بانک مرکزی ، قوه قضاييه و ناجا برای برخورد با جريان مفسد ساز پولی و مالی پيش روی کشور عملا هيچ اقدام قانونی نمی توانند داشته باشند حتی با اصلاح قوانين غلط قبلی نيز نمی توان حجم عظيم فعاليت فعلی موسسات مالی و اعتباری را مهار و مديريت کرد.
گفت: آقاجون دقيقا همينطور است اما از اژه ای که وزير اطلاعات دولت نهم و دادستان کل کشور در دوران دولت دهم بوده و با اطلاع دقيقی که از واقعيت فعاليت موسسات افسار گريخته مالی و اعتباری داشتند حداقل انتظار اين بود که از همان روز اول تهاجم غير اخلاقی مطلعين به دولت فعلی و بانک مرکزی سيف بعنوان معاون اول قوه قضاييه پشت تريبون و در برابر مردم و افکار عمومی قرار گرفته و نسبت به واقعيت ماوقع توضيح می دادند می توانستند با ارائه توضيحات مانع از اينهمه شايعه پراکنی تخريبی عليه بانک مرکزی و دولت باشد.
گفتم: اژه ای در دوران وزارت اطلاعات و دادستانی کل کشور نمی توانست مانع از تصويب چنين قانونی در دولت نهم و مجلس هشتم باشد تا کشور با چنين بحرانی در حوزه پولی و مالی مواجه نشود؟
گفت: آقاجون گرفتاری اژه ای وزير اطلاعات دولت نهم و دادستان کل کشور دوران دولت دهم در مباحث تند سياسی و کيس کرسنتی که علی رغم تغيير قاضی اول پرونده به حکم مورد نظر نرسيد مانع از توجه به موارد متعددی مانند قانون تاسيس موسسات مالی و اعتباری شد قوانينی که زمينه بروز انواع فساد سياسی ، آموزشی ، اقتصادی و اجتماعی را فراهم کرده است.

  تعداد بازديدها: 141


 
نظرات خوانندگان:
 

نظرات حاوي توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمي‌شود.

نام:
پست الکترونيک:
متن پيام:
تصوير امنيتي:


 
آخرين اخبار و مطالب 
پاسخ آیت الله العظمی سیستانی به پیام تبریک آیت الله العظمی صافی گلپایگانی+ عکس
طنز تلخ "گفتگو" (قسمت شصت و سوم)
ناگفته‌های سید مصطفی میرسلیم از انتخابات:
میرسلیم: اگر قالیباف رای می آورد، خودم را سرزنش می کردم
افزایش 36 درصدی زائران ایرانی در حج امسال
کاهش 37 درصدی آورد رودخانه کارون
دستکاری تاریخ انقضا 500 تن موادغذایی در گناوه/ دستگیری 5 نفر
صداوسیمای اصفهان: توبیخ و تعلیق 4 نفر از عوامل کلیپ خندیدن مجری خبر در سالروز شهادت امام صادق (ع)
تصویری دیدنی از حمل بار – آمریتسار هند
پاسخ قاطعانه ایران به اظهارات مداخله جویانه کاخ سفید/ زندانیان ایرانی را فورا آزاد کنید
طنز تلخ "گفتگو" (قسمت شصت و دوم)
اطمینان خاطر وزارت بهداشت به حجاج؛ نگران بیماری‌های مسری نباشید
علی مطهری:
انتخاب وزیر کشور در دولت یازدهم نتیجه یک معامله بود؛ این اتفاق این بار نباید تکرار شود / واقعا از عملکرد رحمانی فضلی راضی نیستیم
واکنش کدخدایی به سخنان اطرافیان احمدی نژاد:
اعلام می‌کنند دلایل رد صلاحیت به ما گفته نشده، اینها همان هایی هستند که نمی‌خواهند دلایل رد صلاحیتشان را قبول کنند / برای اینکه دلایل رد صلاحیت را به افراد بگوییم، التماسشان نمی‌کنیم / قرارداد توتال بین دو دولت منعقد نشده که شورای نگهبان بخواهد ورود کند
روایت المانیتور از رویای ریاست‌جمهوری قالیباف / رقابت اصلاح‌طلبانه برای تصاحب صندلی سردار
هیئت ۱۰ نفره دیپلماتیک ایران ۳ روز دیگر به عربستان می‌رود
اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره برآورد حجم قاچاق سالانه کالا در کشور
امام (ره) چگونه رعایت حق الناس را به شاگردان خود یادآوری می کردند؟
دو تصویر از قبور شهدای مدافع حرم "حاج مسعود عسگری و محمد حمیدی"
گشوده شدن«جعبه سیاه» اسرار خاندان آل سعود
شوک غربی ها از اطلاعاتی که کشورهای خلیج فارس علیه هم فاش کردند

آرشیو همه مطالب


 
پربازديدها 
اختصاصی:
صلی الله علیک یا امام جعفر صادق (ع) اثری گرافیکی از خانم شیرین نوشیروان
اختصاصی:
صادق آل محمد (ص) "اثری گرافیکی از خانم شیرین نوشیروان"
اختصاصی:
اثری متفاوت از خانم شیرین نوشیروان
طنز تلخ "گفتگو" (قسمت پنجاه و نهم)
پوستر/خاطره آیت الله امجد از امام خمینی (س)
حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای:
جرم بقایی تبانی در معاملات دولتی و اختلاس است/ اظهارات احمدی نژاد خلاف واقع و قابل تعقیب قضایی است/سوئیت بقایی اگر هتل نبوده از منزل برخی بهتر است
ابراز دلتنگی امام(ره) نسبت به نوه هایشان
تاکید امام جمعه گرگان بر جلوگیری از ازدواج دختران در سنین پایین
پرچم حرم مطهر امام حسین(ع) در دانمارک به اهتزاز در آمد
برگی از خیرات زنده یاد حاج ابوالفضل لطیف
آیت الله العظمی مکارم: کشورهای اسلامی در آتش اختلاف می‌سوزند /قرآن سعادت بشر و حلقه اتصال تمام مسلمین جهان است
پوستر/ پیام امام خمینی(س) به مناسبت پذیرش قطعنامه 598
در پیامی به مناسبت پذیرش قطعنامه؛
تأکید امام خمینی(ره) بر استقلال مسئولان جمهوری اسلامی در پذیرش قطعنامه 598
سرلشکر باقری: همه‌پرسی در کردستان عراق قابل پذیرش نیست
زندگی نامه امام صادق علیه السلام
"سوز گریه" غزلی بمناسبت ایّام سوگواری حضرت امام جعفر صادق “ع” سروده ی علی اکبر پورسلطان (مهاجر)
روایت علیرضا رحیمی از مسیر اصولگرایی و تتلیتی ها
اطلاعیه مراسم ترحیم
چهلمین روز درگذشت مرحومین بهرام سلیمانی و امیر حسین جمال آشتیانی
دو حمله انتحاری در نیجریه 12 کشته بر جای گذاشت
طنز تلخ "گفتگو" (قسمت شصتم)


 
آمار بازديد از سايت 
تعداد بازدید امروز: 4574
تعداد بازدید دیروز: 17864
بازدید کل: 16474096
مشاهده آمار کامل
تمامي حقوق براي هيئت انصارالخميني (ره) محفوظ است.